Świat Podróży Kolejowych

Obserwuj nas


Mapa odwiedzin


Statystyki od 25.04.2017 r.

Free counters!

ZDJĘCIA CREATIVE COMMONS


Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016.

Strona na co dzień korzysta z tysięcy zdjęć udostępnionych do bezpłatnego wykorzystania na licencji Creative Commons. Dodatkowo niektórzy podróżnicy przysyłają mi zdjęcia z egzotycznych krajów. Wszystko razem wzięte przyczyniło się do stworzenia strony z bogatą galerią zdjęć pociągów z całego świata.

Wielokrotnie obiecywałem, że w zamian również udostępnię część swoich zdjęć na licencji Creative Commons, co też uczyniłem. Na razie to skromna kolekcja - w albumach jest od kilku do kilkunastu zdjęć posegregowanych według tematyki.

Zdjęcia objęte są licencją CC-BY-ND, czyli można z nich korzystać w dowolnym celu za podaniem autora i źródła (w podobny sposób jak podaję na mojej stronie), ale bez tworzenia utworów zależnych - czyli niedozwolone są modyfikacje typu napisy na zdjęciach, czy tworzenie z tych zdjęć jakichś montaży z innymi zdjęciami np. w pracach konkursowych. W większości są to zdjęcia niskiej jakości z lat 2008-2010 (z Polski nowsze) , przydadzą się do zilustrowania artykułów lub uzupełnienia galerii kolejowych na różnych stronach.

W przyszłości postaram się poszerzyć kolekcję o zdjęcia z Polski, ewentualnie z Czech i Słowacji lub z innych krajów, do których uda mi się pojechać. Interesujące zdjęcia warto pobierać na dysk twardy w oryginalnej rozdzielczości, bowiem w przyszłości może się zdarzyć, że moje konto ktoś skasuje, albo hakerzy zniszczą portal flickr.com

NIE SUBSKRYBUJCIE MOJEGO PROFILU NA FLICKR.COM . Służy on przede wszystkim do publikacji zdjęć dokumentujących zmiany w moim mieście - Oświęcimiu - od 2000 roku.

Zdjęcia Creative Commons z Polski - przewoźnicy pasażerscy


PKP Intercity
Przewozy Regionalne
Koleje Śląskie
Koleje Dolnośląskie
Koleje Wielkopolskie
Koleje Małopolskie
Koleje Mazowieckie
Łódzka Kolej Aglomeracyjna
Szybka Kolej Miejska Warszawa
Warszawska Kolej Dojazdowa

Zdjęcia Creative Commons z Polski - koleje wąskotorowe


Kolej Parkowa Maltanka
Pleszewska Kolej Wąskotorowa
Kolej wąskotorowa w Parku Śląskim

Zdjęcia Creative Commons z Niemiec


Deutsche Bahn
Erixx
Eurobahn
Harz-Elbe-Express (HEX)
Metronom
NordWestBahn

Zdjęcia Creative Commons z innych krajów


Austria
Belgia
Białoruś
Bośnia i Hercegowina
Bułgaria - BDZ
Chorwacja
Czarnogóra
Czechy - Ceske Drahy
Czechy - Leo Express
Francja - SNCF
Grecja - OSE
Hiszpania - RENFE
Holandia
Luksemburg - CFL
Macedonia
Rosja
Rumunia
Serbia
Słowacja
Słowenia
Szwajcaria
Węgry
Włochy - Trenitalia