Świat Podróży Kolejowych

Obserwuj nas


Mapa odwiedzin


Statystyki od 25.04.2017 r.

Free counters!

WITAM NA STRONIE POŚWIĘCONEJ PODRÓŻOWANIU KOLEJĄ. STRONA W ZAŁOŻENIU MA SŁUŻYĆ JAKO KOMPENDIUM WIEDZY PASAŻERA. ZAPRASZAM DO ODBYWANIA WIRTUALNYCH PODRÓŻY, OGLĄDANIA ZDJĘĆ I FILMÓW NA YOU TUBE.


03.06.2018 - AKTUALIZACJE - CZERWIEC

W ostatnim miesiącu zdążyłem jedynie napisać obszerną aktualizację artykułu o kolei w Sri Lance.

02.05.2018 - AKTUALIZACJE - MAJ

Obszerny artykuł o kolejach w Malezji, krótkie opracowania o kolei w Singapurze oraz historii kolei w Brunei.

01.04.2018 - AKTUALIZACJE - KWIECIEŃ

Obszerne aktualizacje artykułów o kolejach w Albanii, Irlandii i Wielkiej Brytanii wraz z artykułami o kolejach turystycznych w angielskich regionach, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.

11.03.2018 - REAKTYWACJA STRONY W OGRANICZONYM ZAKRESIE

Nowe wersje artykułów o kolejach w Kirgistanie, Tadżykistanie, Bangladeszu i Filipinach

Po sześciu miesiącach przerwy strona została reaktywowana w bardzo ograniczonym zakresie. Nie chciało mi się wracać do tego projektu, ale w życiu rzeczywistym nic nie poszło jak trzeba, a propozycje odkupu strony od koncernów i wielkich graczy w pośrednictwie sprzedaży biletów postawiły mnie przed dylematem: sprzedać tę stronę za ułamek wartości, skasować, czy bawić się w to dalej. Szkoda mi było sprzedawać za grosze, a oferty kupna przekonały najbliższe otoczenie, że strona nie jest całkowicie bezwartościowa.

Strona w nowej wersji będzie działała w następujący sposób:

- raz w miesiącu (zwykle około dziesiątego dnia miesiąca) pojawią się 3-4 zaktualizowane i rozbudowane artykuły.

- nie będę podawał aktualnych rozkładów i cen, bowiem aktualizacje tych informacji zajmują zbyt dużo czasu, aby śledzić je na bieżąco i bez żadnego wynagrodzenia. Podam natomiast odnośniki do stron, gdzie sprawdzicie je samodzielnie. Wyjątkiem są rozkłady i ceny w krajach, gdzie są niezmienne od lat.

- na stronie będą tylko ogólne informacje o kolejach w poszczególnych krajach, przewodniki po miastach i opisy dworców znajdą się na blogu "Kolej na Podróż", na który wkrótce większość zostanie przeniesiona.

- nie będą aktualizowane listy i informacje o kolejach turystycznych i wąskotorowych. Powód jak wyżej - zbyt wiele pracy.

- strona powinna nosić nazwę "Koleje Świata", ale nie chce mi się jej zmieniać, bo musiałbym sporo posiedzieć nad zmianami w poszczególnych kategoriach i opisach strony.

Jest to projekt bez żadnych perspektyw, więc nie będę się szczególnie starał ani nie będę rywalizował z blogerami i innymi stronami o czytelników. Jeśli chcesz wspomóc stronę, możesz dodać odnośnik do niej na swojej stronie lub blogu. To nic nie kosztuje, a sprawi, że strona nie zniknie tak szybko z wyszukiwarek - na dłuższą metę i tak nie ma szans z koncernami oraz międzynarodowymi gigantami w pośrednictwie sprzedaży biletów.