Świat Podróży Kolejowych

Obserwuj nas


Mapa odwiedzin


Statystyki od 25.04.2017 r.

Free counters!

WITAM NA STRONIE POŚWIĘCONEJ PODRÓŻOWANIU KOLEJĄ. STRONA W ZAŁOŻENIU MA SŁUŻYĆ JAKO KOMPENDIUM WIEDZY PASAŻERA. ZAPRASZAM DO ODBYWANIA WIRTUALNYCH PODRÓŻY, OGLĄDANIA ZDJĘĆ I FILMÓW NA YOU TUBE.


22.11.2018 - PRZENOSINY TREŚCI

Jak niektórzy z was już zauważyli, niewielka część artykułów została przeniesiona na inny serwis. Stopniowo ich los podzielą niemal wszystkie artykuły - strona "Świat Podróży Kolejowych" zniknie, a treści staną się częścią bloga "Kolej na Podróż", gdzie będą dostępne w dziale "Koleje Świata.

Niestety, pomimo wielokrotnych prób "reanimacji" strony "Świat Podróży Kolejowych", oglądalność dramatycznie spada. Joomla to przestarzała technologia, niedostosowana do obsługi urządzeń mobilnych. Strona nie jest w stanie konkurować z koncernami typu Deutsche Bahn, PKP Intercity, Polskie Linie Kolejowe, czy międzynarodowymi pośrednikami w sprzedaży biletów Go EUro, Virail i Rail CC mającymi do dyspozycji miliony euro rocznie. Z kolei brak pieniędzy uniemożliwia opracowanie autorskich artykułów. To naturalna kolej rzeczy.

Artykuły będą przenoszone stopniowo, część zostanie zaktualizowana. Wygaszanie serwisu potrwa do połowy stycznia, aby w siódmą rocznicę jego powstania definitywnie zakończyć działalność.

Stałych czytelników zapraszam do polubienia nowego fanpage'a:07.09.2018 - WRZESIEŃ 2018

Artykuły o historii kolei w Belize i Nikaragui.

01.08.2018 - SIERPIEŃ

W lipcu wprowadzałem drobne poprawki do artykułów, z nowych materiałów opublikowałem jedynie relacje z moich ostatnich podróży: Łotwa 2017 - podróż autobusowo-lotniczo-kolejowa i dwie zwykłe podróże: Kółeczko Oświęcim - Lubliniec - Częstochowa - Oświęcim oraz nieudana podróż do Kielc i dalej w kwietniowy weekend.

Zdecydowanie więcej czasu poświęciłem na blog "Kolej na Podróż", który odnotował rekordową oglądalność, o 100% wyższą niż w lipcu ubiegłego roku. I to pomimo ogromnej konkurencji ze strony koncernów oraz grup blogów komercyjnych, których autorzy zarabiają ogromne pieniądze. Udało się to osiągnąć bez zaplecza, bez wsparcia mediów, bez linków zewnętrznych, fikcyjnych fanów, odsłon, jak również bez wsparcia agencji reklamowych. Niestety, na dłuższą metę pozycja jest nie do utrzymania, a brak dochodów wiąże się z brakiem możliwości rozwoju projektów.

08.07.2018 - LIPIEC

W lipcu nie będzie aktualizacji - od połowy maja pracuję nad dwiema większymi publikacjami i brakuje czasu. Do końca lipca powinienem skończyć prace, więc w sierpniu aktualizacje pojawią się normalnie.

03.06.2018 - AKTUALIZACJE - CZERWIEC

W ostatnim miesiącu zdążyłem jedynie napisać obszerną aktualizację artykułu o kolei w Sri Lance.

02.05.2018 - AKTUALIZACJE - MAJ

Obszerny artykuł o kolejach w Malezji, krótkie opracowania o kolei w Singapurze oraz historii kolei w Brunei.

01.04.2018 - AKTUALIZACJE - KWIECIEŃ

Obszerne aktualizacje artykułów o kolejach w Albanii, Irlandii i Wielkiej Brytanii wraz z artykułami o kolejach turystycznych w angielskich regionach, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.

11.03.2018 - REAKTYWACJA STRONY W OGRANICZONYM ZAKRESIE

Nowe wersje artykułów o kolejach w Kirgistanie, Tadżykistanie, Bangladeszu i Filipinach

Po sześciu miesiącach przerwy strona została reaktywowana w bardzo ograniczonym zakresie. Nie chciało mi się wracać do tego projektu, ale w życiu rzeczywistym nic nie poszło jak trzeba, a propozycje odkupu strony od koncernów i wielkich graczy w pośrednictwie sprzedaży biletów postawiły mnie przed dylematem: sprzedać tę stronę za ułamek wartości, skasować, czy bawić się w to dalej. Szkoda mi było sprzedawać za grosze, a oferty kupna przekonały najbliższe otoczenie, że strona nie jest całkowicie bezwartościowa.

Strona w nowej wersji będzie działała w następujący sposób:

- raz w miesiącu (zwykle około dziesiątego dnia miesiąca) pojawią się 3-4 zaktualizowane i rozbudowane artykuły.

- nie będę podawał aktualnych rozkładów i cen, bowiem aktualizacje tych informacji zajmują zbyt dużo czasu, aby śledzić je na bieżąco i bez żadnego wynagrodzenia. Podam natomiast odnośniki do stron, gdzie sprawdzicie je samodzielnie. Wyjątkiem są rozkłady i ceny w krajach, gdzie są niezmienne od lat.

- na stronie będą tylko ogólne informacje o kolejach w poszczególnych krajach, przewodniki po miastach i opisy dworców znajdą się na blogu "Kolej na Podróż", na który wkrótce większość zostanie przeniesiona.

- nie będą aktualizowane listy i informacje o kolejach turystycznych i wąskotorowych. Powód jak wyżej - zbyt wiele pracy.

- strona powinna nosić nazwę "Koleje Świata", ale nie chce mi się jej zmieniać, bo musiałbym sporo posiedzieć nad zmianami w poszczególnych kategoriach i opisach strony.

Jest to projekt bez żadnych perspektyw, więc nie będę się szczególnie starał ani nie będę rywalizował z blogerami i innymi stronami o czytelników. Jeśli chcesz wspomóc stronę, możesz dodać odnośnik do niej na swojej stronie lub blogu. To nic nie kosztuje, a sprawi, że strona nie zniknie tak szybko z wyszukiwarek - na dłuższą metę i tak nie ma szans z koncernami oraz międzynarodowymi gigantami w pośrednictwie sprzedaży biletów.