Świat Podróży Kolejowych

Obserwuj nas


Mapa odwiedzin


Statystyki od 25.04.2017 r.

Free counters!

NIEDROGIE NOCLEGI W POLSCE
Aktualizacja: 13.01.2017

Poniżej zamieściłem listę obiektów noclegowych w Polsce, które moim zdaniem, są idealne dla osób podróżujących koleją, a szczególnie dla miłośników kolei. Opieram się głównie o informacje na forach internetowych oraz oficjalnych stronach obiektów, nie miałem bowiem okazji sprawdzić warunków w większości z nich.

Przy tworzeniu listy obiektów brałem pod uwagę następujące kryteria:
- cena
- odległość od dworca kolejowego
- warunki

Oczywiście jest to subiektywna lista. Odpadają u mnie kwatery prywatne oraz hostele oferujące noclegi w salach dziesięcioosobowych i większych, gdzie na 30 osób przypada jedna łazienka. Tworząc listę starałem się znazleźć obiekty oferujące przyzwoite warunki za niewygórowane ceny. Nie zamierzam nikomu robić reklamy, polecam tylko obiekty, które z różnych względów uznam za odpowiednie. Wychodzę z założenia, że warto czasami dopłacić 10-20 złotych i lepiej wypocząć. .

Ważne uwagi:

- wykreśliłem z listy obiekty oferujące noclegi tylko dla grup zorganizowanych.
- w 2016 roku zapanowała moda na podróże koleją i w wielu miejscach nie było wolnych noclegów.
- możliwe, iż w trakcie roku obiekt podniesie ceny, przez co straci na atrakcyjności.
- nie dopisuję do listy obiektów zbierających złe recenzje.

CO POZA LISTĄ:

Niedrogie miejsca noclegowe udostępnia Poczta Polska. Ze względu na liczbę obiektów nie chciało mi się opisywać każdego, szczegółowe informacje dostępne są na stronie wypoczynek.poczta-polska.pl

Na liście nie uwzględniłem akademików, poza jednym wyjątkiem, bowiem noclegi w akademikach są bardzo tanie dla studentów, natomiast dla osób, które nie są studentami, są zdecydowanie za drogie w stosunku do oferowanej jakości.

Możliwe są noclegi w Domach Rekolekcyjnych i Domach Pielgrzyma na terenie całej Polski. Niestety, ceny są często wyższe niż w hotelach.

Noclegi w pokojach gościnnych oferują także luteranie. Nie podają jednak cen. Lista noclegów: www.luteranie.pl/strona_glowna/parafialne_pokoje_goscinne.html

JAWOR


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Starojaworska 7, 59-400 Jawor
Strona internetowa: www.schroniskojawor.pl
Pokaż na mapie

Schronisko młodzieżowe w wyremontowanym budynku. Pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z łazienkami. Blisko dworca, w centrum. Ceny zdecydowanie wygórowane jak na schronisko, choć osoby podróżujące w parach lub w trójkę mogą się zdecydować.

JELENIA GÓRA


DOM STUDENTA KARKONOSKIEJ PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ
ul. Kadetów 1, 58-503 Jelenia Góra
www.kpswjg.pl/pl/dom-studenta
Pokaż na mapie

Dom studenta położony daleko od dworca (4 km), ale nie tak daleko centrum (ok. 1,5 km). Ceny wysokie jak na akademik, ale w mieście i regionie nie ma nic innego, co mógłbym polecić.

KUDOWA-ZDRÓJ


SCHRONISKO OSIR
Ul. Łąkowa 2; Kudowa-Zdrój
Typ: całoroczny
Strona internetowa: www.osir.wkudowie.pl
Pokaż na mapie

Kompleks obiektów noclegowych, w skład którego wchodzi kamping, pole namiotowe, schronisko młodzieżowe i hotel. Ciekawa, niedroga oferta. Niedaleko dworca kolejowego oraz przejścia granicznego z Czechami.

LEGNICA


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Jordana 17 59-220 Legnica
Typ: obiekt całoroczny
Strona internetowa: www.ssm.legnica.eu
Pokaż na mapie

Legnickie schronisko młodzieżowe przez cały rok wynajmuje pokoje grupom zorganizowanym i turystom indywidualnym. Dużą zaletą jest położenie - około 750 metrów od dworca kolejowego, do którego można dojść pieszo w 10-15 minut. Blisko centrum miasta. 55 miejsc, 9 toalet, 7 natrysków, pokoje od dwuosobowych po sale wieloosobowe. Ceny ok. 40 zł za nocleg, zniżki dla posiadaczy legitymacji PTSM.

OBORNIKI ŚLĄSKIE


HOTEL OSIR
ul. Józefa Poniatowskiego 22, 55-120 Oborniki Śląskie
Strona internetowa: osirobornikislaskie.pl/pl/baza-noclegowa/baza-noclegowa
Pokaż na mapie

Hotel OSiR blisko dworca kolejowego. Cena pokoju dla jednej osoby zbyt wysoka, dla par oraz osób chcących nocować w salach 3- i 4-osobowych bez łazienki jak najbardziej do przyjęcia. Dużo taniej niż na przykład we Wrocławiu.

ŚWIDNICA


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Kanonierska 3, 58-100 Świdnica
Strona internetowa: www.ssm.swidnica.pl
Pokaż na mapie

Schronisko położone niedaleko centrum miasta i dworca kolejowego. Głównie sale wieloosobowe, pokoje o podwyższonym standardzie bardzo drogie.

WAŁBRZYCH


HOSTEL WAŻKA
ul. Pogodna 8, 58-307 Wałbrzych
Pokaż na mapie

Prywatny dom jednorodzinny przerobiony na hostel. Osobiście nie zdecydowałbym się, ale dla miłośników kolei to świetny nocleg, ponieważ położony jest tuż przy stacji Wałbrzych Szczawienko.

WOŁÓW


POKOJE GOŚCINNE OSIR
ul. Trzebnicka 6, 56-100 Wołów
Strona internetowa: osirwolow.pl/?page_id=613
Pokaż na mapie

Bardzo dobra oferta wołowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Niedrogie noclegi w pokojach z łazienkami blisko centrum i niedaleko dworca kolejowego. Z Wołowa łatwo dojechać do Wrocławia, Bytomia Odrzańskiego i Głogowa. Niestety, obiekt cieszy się bardzo dużą popularnością i trudno o miejsca.

WROCŁAW


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE PRZY LOTNICZYCH ZAKŁADACH NAUKOWYCH
Ul. Kiełczowska 43, 51-315 Wrocław
Strona internetowa:ssm.lzn.pl
Pokaż na mapie

Dobre schronisko młodzieżowe położone wprawdzie daleko od centrum Wrocławia, ale blisko stacji kolejowej Wrocław Psie Pole. Doskonała baza wypadowa. Pokoje 2- i 4- osobowe.

DWORZEC WROCŁAW GŁÓWNY

Jakkolwiek to zabrzmi, spędzenie nocy na dworcu głównym we Wrocławiu jest lepszym rozwiązaniem niż nocleg w najtańszych hostelach, w sali wieloosoowej, z pijanymi bakpaperami. Wystarczy mieć ważny bilet, aby móc przeczekać noc w osobnej poczekalni czynnej w godzinach 00:00-04:00. Później podróżni przenoszą się do zwykłej poczekalni. Nie można leżeć. Poczekalnia jest monitorowana, ochrona robi wrażenie profesjonalistów. Spałem tam kilka razy i nie mogę narzekać.

ZĄBKOWICE


HOTELIK SPORTOWY
ul. Kusocińskiego 17, 57-200 Ząbkowice Śląskie
Strona internetowa: www.osirzabkowice.pl/index.php/noclegi
Pokaż na mapie

Pokoje gościnne Ośrodka Sportu i Rekreacji w spokojnej części miasta, ok. 1,3 km do dworca kolejowego i ponad 2 kilometry do zabytkowego centrum miasta. Ceny niewygórowane, ale drożej niż w internatach lub w schroniskach.

ZIĘBICE


INTERNAT PRZY ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
ul. Bolesława Chrobrego 12, 57-220 Ziębice
Strona internetowa: www.zspziebice.pl (brak informacji o cenach)
Pokaż na mapie

Noclegi w pokojach 3- i 10-osobowych w internacie położonym niecały kilometr od dworca kolejowego w Ziębicach. Internat mieści się w zabytkowym budynku, wyremontowanym w 2012 roku.

BYDGOSZCZ


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
Adres: ul. Sowińskiego 5, 85-083 Bydgoszcz
Strona internetowa: www.ssm.bydgoszcz.pl
Typ: obiekt całoroczny

Pokaż na mapie
Autorska recenzja na blogu "Kolej na Podróż"

Dość duże i dobrze wyposażone schronisko w pobliżu dworca kolejowego w Bydgoszczy. Ceny stosunkowo wysokie, ale konkurencyjne w stosunku do innych bydgoskich obiektów noclegowych. Różne pokoje 1-osobowe; 2-osobowe; 3-osobowe itp. oraz sale 8-osobowe i 12-osobowe. Szczegóły na stronie internetowej.

GRUDZIĄDZBURSA (SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE)
Ul. Hallera 37, Grudziądz
Typ: całoroczny
Strona internetowa: www.bursa.grudziadz.com
Pokaż na mapie

Schronisko młodzieżowe w Grudziądzu to dwa wydzielone piętra jedenastokondygnacyjnego budynku Zespołu Placówek Młodzieżowych. Warunki dobre, blisko centrum miasta i około kilometr do dworca kolejowego. Pokoje 1-, 2- i 3-osobowe, atrakcyjne ceny. Jedyna wada to połączenie pokojów w segmenty, czyli jedna toaleta i łazienka na 4 pokoje.

HOTELIK STAL
Aleja Sportowców 3, 86-300 Grudziądz
Strona internetowa: hotel.stalgrudziadz.pl
Pokaż na mapie

Jeden z droższych obiektów na liście, do zestawienia trafił ze względu na brak konkurencji w kategorii cena/jakość w regionie. Pokoje z łazienkami, daleko od centrum, ale blisko przystanku kolejowego Grudziądz Mniszek.

TORUŃ


HOSTEL TORUŃ GŁÓWNY

ul. Kujawska 1, Toruń Strona internetowa: hosteltg.com
Pokaż na mapie

Niedrogie noclegi w hostelu otwartym w kwietniu 2015 na dworcu Toruń Główny. Pokoje 2-osobowe i wieloosobowe, bezpłatne śniadanie. Nowy obiekt. Bardzo trudno o miejsce w pokojach dwuosobowych, ze względu na popularność Torunia cieszy się ogromną popularnością. Niestety, z usług hostelu korzysta sporo imprezowiczów, dlatego odradzam nocleg w salach wieloosobowych.

TUCHOLAHOTEL OLIMPIA

Ul. Warszawska 17, Tuchola
Typ: całoroczny
Strona internetowa: www.osirtuchola.pl/?page_id=17
Pokaż na mapie

Hotel "Olimpia" zarządzany przez tucholski Ośrodek Sportu i Rekreacji położony jest niedaleko centrum miasta i dworca kolejowego w Tucholi. Ceny stosunkowo wysokie, ale może być to dobra baza wypadowa.

WŁOCŁAWEK


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Mechaników 1, 87-800 Włocławek
Typ: obiekt całoroczny
Pokaż na mapie

Schronisko młodzieżowe w bursie szkolnej, daleko od centrum, blisko przystanku kolejowego Włocławek-Zazamcze. Brak informacji o cenach. Jak wynika z opinii, miejsce zaniedbane.

CHEŁM


W Chełmie znajdziemy dwa ciekawe i niedrogie obiekty noclegowe.

POKOJE GOŚCINNE STADION
Adres: ul. 1 Pułku Szwoleżerów 15A, Chełm
Typ: całoroczny
Strona internetowa: www.mosir.chelm.pl/content/view/40/51/
Pokaż na mapie

Atrakcyjna oferta pokoi gościnnych w obiekcie działającym przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Chełmie. Pokoje z łazienkami, możliwość skorzystania z siłowni. Jak widać na mapie, obiekt znajduje się niedaleko dworca kolejowego Chełm Główny. Obecnie zbyt drogie dla jednej osoby.

SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul.Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
Pokaż na mapie

Schronisko mieści się w centrum miasta. Nieduży, wyremontowany budynek, sale wieloosobowe. 49 miejsc noclegowych, dobrze wyposażona kuchnia. Na Google mają bardzo dobre opinie.

LUBLIN


HOSTEL ORLA
ul. Orla 6, 20-022 Lublin
Typ: całoroczny
Pokaż na mapie

Nowoczesny, dobrze wyposażony hostel blisko centrum Lublina. Pokoje 2-, 4-osobowe i sala 6-osobowa. Ceny niewygórowane. W przeciwieństwie do wielu innych hosteli, w hostelu "Orla" łazienka jest w każdym pokoju. Trochę daleko od dworca, ale nie ma nic lepszego za tę cenę. Na piechotę na dworzec dojdziemy w 15-20 minut.

PUŁAWY


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Włostowicka 27, 24-100 Puławy
Strona internetowa: www.ssmpulawy.pl
Pokaż na mapie

Szkolne Schronisko młodzieżowe na uboczu, położone kilkaset metrów od centrum oraz około 3 kilometry od stacji kolejowej Puławy. Pokoje wieloosobowe, ceny konkurencyjne, recenzje dobre.

ZAMOŚĆ


DOM STUDENTA

Sienkiewicza 10, 22-400 Zamość
Typ: obiekt sezonowy sezonowy (lipiec-wrzesień)
Pokaż na mapie

BURSA MIĘDZYSZKOLNA NR2

ul. Szczebrzeska 41, 22-400 Zamość
Typ: prawdopodobnie noclegi sezonowe

Strona internetowa: www.bursa2-zamosc.net
Pokaż na mapie

Mieszcząca się niedaleko dworca kolejowego i centrum miasta bursa oferuje ponad 200 miejsc noclegowych w pokojach 1- ,2- ,3- i 4-osobowych. Niestety, nie znalazłem informacji o aktualnych cenach noclegów.

ZWIERZYNIEC


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE RYŚ
ul. Browarna 1, 22-470 Zwierzyniec
Typ: obiekt całoroczny
Strona internetowa: www.zsdios.internetdsl.pl
Pokaż na mapie

Popularne wśród wycieczek szkolnych schronisko młodzieżowe w miejscowości Zwierzyniec. Dla turystów indywidualnych trudno polecić - tłok, mało łazienek i pryszniców. Do stacji kolejowej około 1 kilometr, ale rozkład jazdy fatalny.

KOSTRZYN NAD ODRĄ


DOM TURYSTY
ul. Piastowska 866-470 Kostrzyn n /Odrą
Strona internetowa: www.domturysty.ta.pl
Pokaż na mapie
Obiekt położony bardzo blisko dworca kolejowego w Kostrzynie, dzięki czemu jest świetną bazą wypadową do wycieczek do Berlina i po Brandenburgii. Ceny wysokie, tylko najtańsze pokoje zadecydowały o poleceniu Domu Turysty.

ZIELONA GÓRA


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Wyspiańskiego 25 65-036 Zielona Góra
Strona internetowa: www.cku.zgora.pl
Pokaż na mapie

Schronisko młodzieżowe w centrum Zielonej Góry, w odległości około 1 km od dworca kolejowego. Niestety, na stronie internetowej zarządcy brak informacji o warunkach, a ceny z 2010 roku, więc pewnie od dawna nieaktualne.

ŁOWICZ


DOM WYCIECZKOWY
Stary Rynek 17, 99-400 Łowicz
powiat.lowicz.pl
Pokaż na mapie

Mój ulubiony nocleg podczas podróży po Polsce. Wyremontowany Dom Wycieczkowy w centrum Łowicza, pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z łazienkami lub bez. 5 minut piechotą od dworca kolejowego. Świetna baza wypadowa. Radzę rezerwować telefonicznie, bo na maile odpowiadają czasami bardzo późno.

ŁÓDŹ


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
Budynek 1: ul. Legionów 27; Łódź
Budynek 2: ul. Zamenhoffa 13; Łódź
Typ: obiekty całoroczne
Strona internetowa: www.yhlodz.pl
Ul. Legionów 27 - pokaż na mapie
Ul. Zamenhofa 13 - pokaż na mapie

Dwa łódzkie hostele widniejące również na liście schronisk młodzieżowych. Godne polecenia ze względu na warunki i dobry dojazd do dworca Łódź Kaliska. Ceny wysokie jak na schroniska, ale konkurencyjne w stosunku do innych łódzkich obiektów noclegowych.

BOBOWA


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Węgierska 28, 38-350 Bobowa
Strona internetowa: schronisko.bobowa.pl
Pokaż na mapie (na Street View zasłonięte przez drzewa)

Schronisko młodzieżowe w internacie Zespołu Szkół Zawodowych niedaleko stacji kolejowej Bobowa Miasto. Raczej niski standard, brak szczegółowych informacji, strona internetowa wykonana bardzo źle.

BRZESKO


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Piastowska 2B, 32-800 Brzesko
Strona internetowa: www.ssm-brzesko.pl
Pokaż na mapie

Cieszące się bardzo dobrą opinią schronisko młodzieżowe w Brzesku położone kilkaset metrów od centrum miasta. Noclegi w pokojach 4-osobowych z łazienką, można wykupić pokój dla siebie, ale bez legitymacji PTSM będzie to kosztowało stosunkowo drogo. Wada to odległość od dworca kolejowego Brzesko Okocim, leżącego 3 kilometry od centrum miasta i około 3,5 km od schroniska.

MIECHÓW


BURSA SZKOLNA
ul. Sienkiewicza 27A, 32-200 Miechów
Typ: noclegi wakacyjne
Strona internetowa: www.bursa.miechow.net
Pokaż na mapie

Sezonowe noclegi w pokojach 3-osobowych, w obiekcie położonym około 800 metrów od dworca kolejowego w Miechowie. W samym mieście nie ma nic ciekawego, może być jednak dobrą bazą wypadową na weekend.

OLKUSZ


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE JURA
ul. Legionów Polskich 3, 32-300 Olkusz
Typ: obiekt całoroczny
Strona internetowa: www.ssmjura.olkusz.pl
Pokaż na mapie

Niedrogie noclegi około 1 km od dworca kolejowego w Olkuszu. Do miasta dojeżdża mało pociągów, ale w okolicy to najlepsza propozycja noclegu dla niskobudżetowych turystów.

SUCHA BESKIDZKA


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Kościelna 5 b 34-200 Sucha Beskidzka
Strona internetowa: ssm.powiatsuski.pl
Pokaż na mapie

Schronisko młodzieżowe blisko centrum Suchej Beskidzkiej i miejscowego szpitala. Do dworca trochę dalej, ale i tak jest to najlepsze miejsce noclegowe w regionie za tę cenę.

TARNÓW


RESTAURACJA MIMOZA - POKOJE GOŚCINNE
ul. Pułaskiego 6, 33-100 Tarnów
Strona internetowa: www.restauracjamimoza.pl
Pokaż na mapie

Noclegi blisko dworca kolejowego i autobusowego w przystępnych cenach. Pokoje z łazienkami. Najlepsza oferta w okolicy.

MŁAWA


BURSA SZKOLNA
ul. Joachima Lelewela 5 06-500 Mława
Typ: obiekt całoroczny
Strona internetowa: bursamlawa.pl
Pokaż na mapie

150 miejsc w pokojach 2- i 3-osobowych. W centrum Mławy, kilometr od stacji Mława Miasto, prawie 3 kilometry od dworca kolejowego w Mławie. Pokoje skromnie urządzone.

OSTROŁĘKA


HOTEL PRZY MAZOWIECKIM SZPITALU SPECJALISTYCZNYM
aleja Jana Pawła II 120, 07-400 Ostrołęka
Strona internetowa: www.szpital.ostroleka.pl/uslugi/wynajem
Pokaż na mapie

Hotelik przy szpitalu ze skromnie wyposażonymi pokojami z łazienkami. Ceny przystępne. Wada to duża odległość od centrum Ostrołęki i ok. 6 km od dworca kolejowego. Ze względu na brak innych porządnych noclegów w pobliżu zrobiłem wyjątek i umieściłem ten obiekt na liście pomimo znacznej odległości od dworca.

RADOM


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Limanowskiego 14, 26-200 Radom
Strona internetowa: ssmradom.pl
Pokaż na mapie

Typowe schronisko młodzieżowe z pokojami o różnym standardzie. Ceny stosunkowo wysokie jak na schronisko, ale najlepsze, jeśli chodzi o stosunek cena/jakość, w okolicy. Około 2 km od dworca kolejowego. Nawet poza sezonem trudno o wolne miejsca.

SIERPC


INTERNAT ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1
ul. Armii Krajowej 8, 09-200 Sierpc
Typ: obiekt sezonowy
Strona internetowa: www.internatsierpc.cba.pl

Pokaż na mapie

Niewielki internat udostępniający miejsca noclegowe w okresie ferii i wakacji. Pokoje czteroosobowe, wyposażenie skromne, ale blisko dworca i w centrum miasta.

WARKA


CENTRUM SPORTU I REKREACJI
Warszawska 45, 05-660 Warka
Strona internetowa: www.cesir.warka.pl
Pokaż na mapie

Przyzwoite noclegi w dobrych cenach w centrum Warki, stosunek cena/jakość najlepszy w promieniu kilkudziesięciu kilometrów.

WYSZKÓW


SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE "JOWISZ"
ul. I Armii Wojska Polskiego 89A, 07-202 Wyszków
Strona internetowa: ceziu.pl
Pokaż na mapie

Wyremontowane schronisko w centrum Wyszkowa, niedaleko dworca kolejowego. Tuż obok schroniska lokale gastronomiczne. 60 miejsc noclegowych, pokoje 2-, 3-, 4- i 6-osobowe. Wspólne łazienki na piętrze.

BRZEG


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Kardynała Wyszyńskiego 23, Brzeg
Typ: obiekt całoroczny
Strona internetowa: www.schroniskobrzeg.pl
Pokaż na mapie

Schronisko młodzieżowe przy Zespole Szkół Ekonomicznych oferujące noclegi w pokojach o wysokim standardzie, przy czym ceny nie należą do najniższych. Ok. 1200 metrów od dworca kolejowego i od najważniejszych miejsc w centrum. Schronisko cieszy się coraz większą popularnością, więc wkrótce może być trudno o wolne miejsca.

KLUCZBORK


INTERNAT WODIDZ ul. Konopnickiej 11, 46-200 Kluczbork
Typ: obiekt całoroczny
Strona internetowa: www.wodidz.edu.pl/baza-noclegowa
Pokaż na mapie

Internat przy Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia i Dokształcania Zawodowego w Kluczborku. Przeznaczony głównie dla grup zorganizowanych, w weekendy nieczynny.

NYSA


SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE "POD ZIĘBICKIM LWEM"
ul. Rodziewiczówny 1, Nysa
Strona internetowa: rolniknysa.pl/index.php/schronisko/o-nas
Pokaż na mapie

Pokoje 2- i 3-osobowe. Daleko od dworca kolejowego, ale jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, to najlepszy obiekt tej kategorii cenowej w Nysie.

OPOLE


RAILWAY HOSTEL
ul. Krakowska 48, 45-075 Opole
Strona internetowa: www.railwayhostel.pl
Autorska recenzja na blogu "Kolej na Podróż"

Otwarty we wrześniu 2015 roku hostel na pierwszym piętrze dworca Opole Główne, więc mapy nie trzeba. Nowe wyposażenie, wszędzie blisko, komfortowe pokoje. Polecam, ale o miejsce w pokojach dwu- i trzyosobowych może być trudno.

SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Osmańczyka 20, Opole
Typ: prawdopodobnie obiekt całoroczny
Strona internetowa: zsm.opole.pl/schronisko/main.htm
Pokaż na mapie

Niedrogie noclegi w centrum Opola w pokojach 3- i 4-osobowych. Niestety, na zapytanie mailowe o aktualność informacji na stronie internetowej, nie dostałem żadnej odpowiedzi.

SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE "NIEZAPOMINAJKA"
ul. Torowa 7
45-073 Opole
Typ: obiekt całoroczny
Strona internetowa: www.ckpopole.nazwa.pl/
Pokaż na mapie

Schronisko młodzieżowe położone około 500 metrów od dworca głównego w Opolu. Pokoje 2-, 3- i 4-osobowe. Ceny stosunkowo wysokie jak na schronisko, ale lokalizacja i standard wynagradzają wydatek.

PRUDNIK


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE "DĄBRÓWKA"
ul. Dąbrowskiego 26, 48-200 Prudnik
Strona internetowa: schroniskoprudnik.pl
Typ: obiekt całoroczny.
Pokaż na mapie
Autorska recenzja na blogu "Kolej na Podróż

Niedawno wyremontowane schronisko, położone ok. 10 minut piechotą od centrum miasta w spokojnej okolicy. Pokoje najczęściej 3-osobowe, również sale 6-osobowe z toaletą. Możliwość wykupienia pokojów jednoosobowych, ale wychodzi drogo.

JAROSŁAW


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE PTSM
ul. Reymonta 1, 37-500 Jarosław
Typ: obiekt całoroczny
Strona internetowa: www.zpowjaroslaw.pl/p,12,schronisko-ptsm
Pokaż na mapie

Schronisko przy Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu. Położone blisko dworca kolejowego i centrum miasta, w okresie ferii zimowych i wakacji dużo miejsc. Pokoje czteroosobowe, łazienki na korytarzu.

JASŁO


BURSA MIĘDZYSZKOLNA
Stanisława Staszica 30A, 38-200 Jasło
Typ: noclegi wakacyjne
Strona internetowa: www.bursy.pronet.jaslo.pl
Pokaż na mapie

Bursa międzyszkolna bardzo blisko dworca PKP i PKS w Jaśle. Szkoda tylko, że jeździ tam tak mało pociągów.

KROSNO


BURSA/SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Bohaterów Westerplatte 20a, 38-400 Krosno
Typ: przez cały rok dla grup zorganizowanych; w wakacje turyści indywidualni
Strona internetowa: bursakrosno.pl/noclegi.html
Pokaż na mapie

Skromnie wyposażone schronisko niedaleko stacji kolejowej Krosno-Miasto. Pokoje 3-osobowe.

ŁAŃCUT


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
Armii Krajowej 51D, 37-100 Łańcut
Strona internetowa: www.bursa.itl.pl
Pokaż na mapie

Schronisko młodzieżowe przy Zespole Placówek Oświatowych, blisko centrum miasta i parku zamkowego. Niestety, daleko od dworca kolejowego, prawie 4 kilometry na piechotę, ale taki już urok Łańcuta.

PRZEMYŚL


SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE PTSM MATECZNIK
ul. Joachima Lelewela 6, 37-700 Przemyśl
Strona internetowa: www.ptsm-matecznik.pl
Pokaż na mapie

Schronisko dla niewymagających, blisko przystanku kolejowego Przemyśl Zasanie, około 1,5 km od centrum Przemyśla. Głównie sale wieloosobowe.

PRZEWORSK


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Krasickiego 9, 37–200 Przeworsk
Typ: obiekt sezonowy (wakacje)
Strona internetowa: zsz.przeworsk.pl/?page_id=91
Pokaż na mapie

Wakacyjne noclegi niedaleko dworca kolejowego, centrum Przeworska i dworca kolejki wąskotorowej. 30 miejsc noclegowych.

RZESZÓW


SCHRONISKO PTSM ALKO
Ul. Rynek 25, Rzeszów
Typ: obiekt całoroczny
Strona internetowa: www.ptsm-alko.pl
Pokaż na mapie

Schronisko PTSM w rzeszowskim Rynku. Idealna lokalizacja blisko dworca kolejowego i najważniejszych atrakcji. Różne rodzaje pokojów, duże obłożenie, więc trudno o wolne miejsca.

STALOWA WOLA


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Orzeszkowej 2, Stalowa Wola
Typ: obiekt sezonowy (wakacje)
Strona internetowa: zpow.stalowowolski.pl/index.php/schronisko-ssm
Pokaż na mapie

Wakacyjne noclegi kilometr od przystanku kolejowego Stalowa Wola Centrum. 30 miejsc noclegowych.

AUGUSTÓW


SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
Aleja Wyszyńskiego 3A, 16-300 Augustów
Typ: obiekt sezonowy
Strona internetowa: www.bursaaugustow.pl - zakładka "Schronisko Młodzieżowe"
Pokaż na mapie

Schronisko Młodzieżowe w budynku Bursy Międzyszkolnej w Augustowie. Blisko centrum miasta, lecz około 2 kilometry od dworca kolejowego, z trudnym dojściem. Na stronie internetowej bardzo trudno znaleźć informacje. Noclegi niedrogie.

PENSJONAT SALAS
Turystyczna 19a, 16-300 Augustów
Strona internetowa: salas.pl
Pokaż na mapie

Trochę droższy pensjonat, położony dużo bliżej dworca niż schronisko młodzieżowe. Daleko od centrum miasta, na uboczu, dobry jednak na przenocowanie na przykład w przypadku jednodniowej wycieczki do Kowna.

BIAŁYSTOK


HOSTEL PODLASIE
Aleja Józefa Piłsudskiego 7B, Białystok
Typ: całoroczny
Strona internetowa: www.ssm.bialystok.ids.pl
Pokaż na mapie

Niedrogie noclegi blisko centrum Białegostoku i dworca kolejowego. Ceny konkurencyjne, warunki przeciętne, wady to stosunkowo mało miejsc i toalet - jak czytałem w relacjach, sale wieloosobowe nie są zbyt duże, jest ciasno. Warto zapoznać się z ofertą, bowiem w okolicy noclegi są znacznie droższe.

BIELSK PODLASKI


DOM WYCIECZKOWY MOSIR
Elizy Orzeszkowej 19, 17-100 Bielsk Podlaski
Strona internetowa: mosirbielsk.nazwa.pl
Pokaż na mapie

Dom Wycieczkowy w Bielsku Podlaskim położony blisko dworca kolejowego. Obecnie na stronie internetowej nie wyświetlają się informacje, kiedy sprawdzałem po raz ostatni, oferowane były noclegi w pokojach trzyosobowych ze wspólnymi łazienkami. Ceny bardzo atrakcyjne.

CZEREMCHA

GMINNY OŚRODEK KULTURY
Ul. 1 Maja 77, 17-240 Czeremcha
Strona internetowa: gok.czeremcha.pl
Pokaż na mapie
Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze udostępnia noclegi w czterech pokojach 3-osobowych z łazienkami. Konieczna wcześniejsza rezerwacja. Brak informacji o cenach. Położenie blisko dworca kolejowego.

MOŃKI


SZKOLNE SCHRONISKO SEZONOWE
ul. Tysiąclecia 15A, 19-104 Mońki
Typ: obiekt sezonowy
Strona internetowa: internat.zsmonki.pl/viewpage.php?page_id=24
Pokaż na mapie

Sezonowe schronisko młodzieżowe w internacie miejscowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Niecałe 10 minut spacerem od dworca, w centrum miasteczka, pokoje czteroosobowe. W Mońkach nie ma nic ciekawego, ale na przykład koło schroniska działa niedroga pływalnia.

SUWAŁKI


BURSA SZKOLNA
ul. Szkolna 2, 16-400 Suwałki
Strona internetowa: www.bursa.suwalki.pl
Pokaż na mapie
Typ: obiekt sezonowy

Mieszcząca się niedaleko dworca kolejowego bursa oferuje miejsca noclegowe w okresie wakacyjnym w cenie 50 złotych za noc w pokoju dwuosobowym i 30 złotych za noc w pokoju trzyosobowym.

CHOJNICE


POKOJE GOŚCINNE FANTAZJA
ul. Lichnowska 13, Chojnice
Oferta na stronie noclegiw.pl
Pokaż na mapie

Znane wśród miłośników kolei pokoje gościnne o wysokim standardzie. Blisko dworca kolejowego, bardzo dobre ceny. W weekendy często zajęte przez gości weselnych.

POWIATOWA BURSA DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
Świętopełka 1, 89-620 Chojnice
Typ: obiekt sezonowy
Strona internetowa: bursa.chojnice.pl
Pokaż na mapie

Położona blisko dworca kolejowego bursa międzyszkolna oferuje tanie noclegi w pokojach 3-osobowych w weekendy i wakacje. Niestety, otwierana jest tylko, kiedy zbierze się większa grupa zainteresowanych, czyli wcześniej trzeba zapytać. Na mapach Google po wpisaniu adresu "Świętopełka 1" pokazywane jest inne miejsce.

GDAŃSK


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE NR 1
Ul. Wałowa 21, 80-858 Gdańsk
Typ: całoroczne
Strona internetowa: www.ssm.gda.pl
Pokaż na mapie

Mało znane schronisko młodzieżowe znajdujące się tylko 500 metrów od dworca Gdańsk Główny.

Ceny i szczegóły na stronie internetowej. Z tego, co mi wiadomo, to goście są zadowoleni.

MALBORK


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Żeromskiego 45, 82-200 Malbork
Strona internetowa: www.schroniskomalbork.neostrada.pl
Pokaż na mapie

Opis oficjalny:
Schronisko położone w centrum miasta tuż obok największej atrakcji turystycznej miasta (500 m od Muzeum Zamkowego w Malborku), w pobliżu: kościół, miejskie kąpielisko nad rzeką Nogat, przystanki autobusowe, postój taksówek, szpital, centrum handlowe, restauracje, bary.
W pokoju: szafka , lustro , lampka nocna
Doba pobytowa: 10.00-10.00.
(źródło: nocowanie.pl)

Moim zdaniem schronisko warte uwagi, szczególnie na położenie Malborka. Z Malborka można łatwo dojechać pociągiem do innych miast na Pomorzu.

SŁUPSK


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE PTSM
Ul. Chopina 3, Słupsk
Typ: obiekt całoroczny:
Strona na portalu meteor-turystyka.pl
Pokaż na mapie

Schronisko młodzieżowe blisko centrum miasta. 40 miejsc noclegowych w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych.

SWAROŻYN


INTERNAT PRZY ZSAIO
ul. Szkolna 2, 83-115 Swarożyn
Strona internetowa: www.zsaio.pl
Pokaż na mapie

Noclegi w internacie Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących. Brak bliższych informacji. Niedaleko stacja kolejowa, łatwy dojazd do Tczewa i Staorgardu.

BIELSKO-BIAŁA


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
Starobielska 10, 43-300 Bielsko-Biała
Pokaż na mapie
Schronisko młodzieżowe niemal w samym centrum Bielska-Białej. Na dworzec kolejowy piechotą około 12 minut, do najważniejszych zabytków 20-25 minut. Okolica nieciekawa.

CIESZYNAKADEMIKI UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO
Niedrogie noclegi w akademikach Uniwersytetu Śląskiego przez cały rok. Trzy akademiki o różnym standardzie. W dwóch akademikach "Uśka" i DSN toalety i łazienki znajdują się w tzw. segmentach, czyli jedna toaleta i łazienka na 2 pokoje, w akademiku "Cieszko" toalety i łazienki na korytarzu. Akademiki położone daleko od dworca kolejowego i przejścia granicznego, jednak uboga oferta połączeń kolejowych może zmusić niektórych do przenocowania w Cieszynie.

Strona internetowa: student.us.edu.pl/akademiki-us-cieszyn
Pokaż na mapie

SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE W CIESZYNIE
Adres: ul. Błogocka 24, 43-400 Cieszyn
Strona internetowa: www.ssm-cieszyn.com/
Typ: obiekt całoroczny
Pokaż na mapie
Autorska recenzja na blogu "Kolej na Podróż"

Tanie noclegi w schronisku młodzieżowym oddalonym około 10 minut piechotą od centrum Cieszyna. Do dworca kolejowego w Czeskim Cieszynie dojdziemy w 15 minut. Pokoje 2 -osobowe, dostępne również sale wieloosobowe. Dobrze wyposażona kuchnia.

CZĘSTOCHOWAINTERNATY SZKÓŁ ŚREDNICH
Strona internetowa: bursamiejska.czest.pl

Możliwe są noclegi w różnych internatach częstochowskich szkół średnich. Ceny zróżnicowane, w zależności od lokalizacji i rodzaju pokoju. Oferta głównie dla uczniów i studentów.

GLIWICESZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE ŚLĄZACZEK
Ul. Krakusa 16, 44-100 Gliwice
Typ: obiekt całoroczny
Strona internetowa: www.zsti.gliwice.pl/ptsm/slazaczek
Pokaż na mapie

Godne polecenia schronisko młodzieżowe położone ok. 2 km od dworca kolejowego w Gliwicach. Bardzo konkurencyjne ceny.

PSZCZYNA


HOTEL PTTK
Ul. Bogedaina 16, Pszczyna
Strona internetowa: www.pttk-pszczyna.slask.pl
Pokaż na mapie

Hotel blisko dworca kolejowego i centrum Pszczyny. Stosunkowo niskie, jak na tę część regionu, ceny. Pokoje 1-, 2-, 3- i 4-osobowe.

ŻYWIEC


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
Komisji Edukacji Narodowej 3, 34-300 Żywiec
Strona internetowa: sm.zsme.zywiec.pl
Pokaż na mapie

Schronisko młodzieżowe przy Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. 5 minut piechotą od centrum, ok. 15 minut piechotą od dworca kolejowego.Województwo świętokrzyskie pod względem niedrogich noclegów w pobliżu dworców kolejowych wypada bardzo słabo, dlatego uwzględniłem również noclegi znacznie oddalone od dworców.

SKARŻYSKO-KAMIENNA


DOM MIŁOSIERDZIA
ul. Wileńska 33, 26-110 Skarżysko-Kamienna
Strona internetowa: www.ostrobramska.pl
Pokaż na mapie

Noclegi w skarżyskim domu pielgrzymkowym. Na stronie nie ma aktualnych cen, ale w 2016 roku były niewygórowane. Warunki dobre. Wada to odległość od dworca - najkrótszą trasą idzie się 2,5 km, przystanek komunikacji miejskiej znajduje się tuż przy Domu Miłosierdzia, lecz w weekendy rano niemal nic nie jeździ.

W Skarżysku-Kamiennej jest jeszcze schronisko młodzieżowe, znajduje się ono jednak na odludziu, bardzo daleko od centrum.

STARACHOWICE


ul. Radomska 72, 27-200 Starachowice
BURSA PRZY ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 1
Strona internetowa: www.zsz1star.pl
Pokaż na mapie

Niedrogie noclegi w bursie przez cały rok. Pokoje zwykłe i o podwyższonym standardzie. Odległość od dworca kolejowego - 2 km.

BRANIEWO


HOTELIK PRZY ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH
ul. Królewiecka 13, 14-500 Braniewo
www.zsb.iq.pl/hpzsb.html
Pokaż na mapie

Bardzo dobra oferta - pokoje jedno-, dwu- trzy- i czteroosobowe w atrakcyjnych cenach przez cały rok. W centrum miasta, niedaleko dworca kolejowego. Gdyby nie fatalny rozkład jazdy pociągów, byłoby to idealne miejsce.

DZIAŁDOWOPOKOJE GOŚCINNE MOSIR
Ul. Robotnicza, Działdowo
Strona internetowa: www.mosirdzialdowo.pl/index.php/obiekty/pokoje- hotelowe
Pokaż na mapie

Pokoje gościnne MOSiR w Działdowie w spokojnej, cichej okolicy. Kilometr do centrum, ale ponad dwa kilometry do dworca kolejowego.

ELBLĄGBURSA SZKOLNA NR 2
ul. Pułaskiego 1A, 82-300 Elbląg
Strona internetowa: www.bursa2.pl
Typ: noclegi wakacyjne i podczas ferii zimowych.
Pokaż na mapie
Autorska recenzja na blogu "Kolej na Podróż"

Niedrogie noclegi 10 minut piechotą od dworca kolejowego. Pokoje 4-osobowe, za niewielką dopłatą można mieć pokój dla siebie.

BURSA SZKOLNA NR 3
ul. Wapienna 17, 82-300 Elbląg
Strona internetowa: www.bursa3elblag.pl
Typ: prawdopodobnie obiekt całoroczny
Pokaż na mapie

Interesująca propozycja niedrogich noclegów w centrum Elbląga. Pokoje 1-,2- i 3-osobowe. Trochę daleko od dworca, ale warto zapoznać się z ofertą.

BURSA SZKOLNA NR 4
ul Komeńskiego 37, 82-300 Elbląg
Strona internetowa: http://bursa4.elblag.pl
Typ: weekendy; ferie zimowe; wakacje
Pokaż na mapie

Trzecia z elbląskich burs szkolnych. Oferuje niedrogie noclegi w pokojach 2-,3-,4- i pięcioosobowych. Ponad 10 minut na piechotę od dworca, ale tanio.

EŁK


BURSA SZKOLNA
ul. Sikorskiego 7A, 19-300 Ełk
Typ: obiekt całoroczny
elkbursa.edu.pl
Pokaż na mapie

Bursa szkolna położona ok. 1 km od dworca i centrum miasta. Noclegi w pokojach trzyosobowych. Obiekt cieszy się dużą popularnością, więc w sezonie może być trudno o miejsce.

GIŻYCKOSZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE "KRASNAL"

ul. Kolejowa 10, 11-500 Giżycko
Pokaż na mapie

Pokoje 1-,2-,3-,4-osobowe. Ceny ok. 30 złotych. Brak opisu, brak strony internetowej, brak dokładnych danych. Bardzo blisko dworca kolejowego.

KĘTRZYN


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Poznańska 21, 11-400 Kętrzyn
Typ: obiekt całoroczny
Strona internetowa: www.schronisko.pceketrzyn.pl
Pokaż na mapie

Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy internacie Powiatowego Centrum Edukacyjnego. Kilometr piechotą do centrum, około 3 kilometry do dworca kolejowego. Pokoje czteroosobowe, toalety i prysznice wspólne dla całego piętra.

NIDZICA


HOTEL STADION
ul. Polna 7, 13-100 Nidzica
Pokaż na mapie

Mały hotel przy stadionie i hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy. Kiedy sprawdzałem ceny, były przystępne, na początku 2017 roku nie mogłem znaleźć strony internetowej. Do dworca nie jest tak blisko jak wynika z mapy, bowiem trzeba przejść przez przejazd kolejowy.

ORNETA


SPORTOWA BAZA WYPOCZYNKOWA "OLIMP"
ul. Sportowa 7, 11-130 Orneta
Pokaż na mapie

Hotel sportowy przy miejscowym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Wyremontowane pokoje z łazienkami w niedrogich cenach. W czasie opracowywania artykułu nie działała strona internetowa. Około 1,2 km od dworca i tyle samo od centrum miasta.

PISZ


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Piaskowa 2, 12-200 Pisz
Typ: obiekt sezonowy
Pokaż na mapie

Sezonowe schronisko młodzieżowe w internacie Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu. Pokoje 4-osobowe, głównie dla grup zorganizowanych. Blisko centrum, około 2 kilometry od dworca kolejowego.

WĘGORZEWO


Noclegi polecane tylko w sezonie, jeżeli kursują pociągi Kętrzyn - Węgorzewo.

SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE PRZY LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM
ul. Bolesława Prusa 10 , 11-600 Węgorzewo
www.lowegorz.aplus.pl
Pokaż na mapie

Typowe schronisko młodzieżowe położone około 1,3 km od dworca kolejowego w Węgorzewie i mniej więcej tyle samo od centrum miasteczka.

CHODZIEŻ


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE GONTYNIEC
Adres: ul. Strzelecka 17, 64-800 Chodzież
Typ: obiekt całoroczny.
Strona internetowa: www.schronisko.chodziez.pl
Pokaż na mapie

Schronisko młodzieżowe położone około 1 km od dworca kolejowego. Pokoje wieloosobowe. Ceny niskie, ale wygląd pokojów na zdjęciach nie zachęca do noclegu. Opinie na Facebooku również niezbyt dobre.

JAROCIN


SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE W PAŁACU RADOLIŃSKICH
ul. Park 3, 63-200 Jarocin
Typ: obiekt całoroczny
Strona internetowa: szkola5jarocin.pl/?page_id=358
Pokaż na mapie

Schronisko młodzieżowe przy Szkole Podstawowej nr 5 w Jarocinie, mieszczące się w zabytkowym Pałacu Radolińskich. Różne pokoje, szczegółowy cennik na stronie internetowej schroniska.

KOŁO


BURSA SZKOLNA
ul. Kolejowa 13, 62-600 Koło
Strona internetowa: bursakolo.szkolnastrona.pl
Pokaż na mapie

Bursa szkolna tuż przy dworcu kolejowym w Kole. 2-3 minuty piechotą i jesteście na dworcu. Idealna baza wypadowa, bezkonkurencyjne ceny. Do centrum Koła 3 kilometry.

KROTOSZYN


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Mickiewicza 11, 63-700 Krotoszyn
Typ: brak informacji
Strona internetowa: www.zsp1krotoszyn.pl/viewpage.php?page_id=9
Pokaż na mapie

Schronisko młodzieżowe przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie. Blisko dworca kolejowego i centrum, ale stosunkowo wysokie ceny.

ODOLANÓW


RESTAURACJA NADBARYCZNA
ul. Franciszka Sójki 10, 63-430 Odolanów
Pokaż na mapie

Pokoje gościnne w restauracji blisko dworca kolejowego i w centrum miasteczka. Brak informacji o aktualnych cenach, ale kilka lat temu były niskie.

SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
Al. Jana Pawła II 1, 63-430 Odolanów
Strona internetowa: zespolszkolodolanow.szkolnastrona.pl
Pokaż na mapie

Schronisko młodzieżowe przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Odolanowie. Sale wieloosobowe, więc raczej nie nadaje się dla turystów indywidualnych, choć położone jest niedaleko dworca kolejowego.

OSTRÓW WIELKOPOLSKI


BURSA SZKOLNA
ul. Tomczeka 34
63-400 Ostrów Wielkopolski

typ: dla turystów indywidualnych prawdopodobnie w czasie roku szkolnego, dla grup w wakacje
Strona internetowa: www.bursa-ostrow.pl
Pokaż na mapie

Bursa szkolna w centrum bardzo ładnego miasta, jakim bez wątpienia jest Ostrów Wielkopolski. Cena około 50 złotych za noc. Wprawdzie nie jest to tanio, lecz w okolicy to najlepsza oferta, a turyści nocują w pokojach dwuoosobowych z łazienką. Wada to położenie daleko od dworca i kiepskie połączenia komunikacji miejskiej.

PIŁA


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE "STASZICÓWKA"
ul. Okrzei 4, 64-920 Piła
Typ: obiekt całoroczny
Pokaż na mapie

Pokoje 3-osobowe blisko dworca kolejowego. Schronisko cieszy się świetną opinią, ze tego względu coraz trudniej tam o wolne miejsca.

POZNAŃ


DOM STUDENCKI "JOWITA"
Ul. Zwierzyniecka 7, 60-813 Poznań
Typ: wakacyjny; w czasie roku akademickiego w miarę wolnych miejsc
Strona internetowa: http://dsjowita.home.amu.edu.pl
Pokaż na mapie

Bezkonkurencyjna oferta, jeśli chodzi o niedrogie oferty noclegowe w centrum Poznania, godna uwagi szczególnie, jeżeli zostajemy na kilka dni, bowiem pierwszy dzień noclegu kosztuje stosunkowo drogo. Pokoje jedno- i dwuosobowe w segmentach (węzeł sanitarny na 2 pokoje). 5 minut pieszo od dworca głównego, blisko centrum miasta, ceny konkurencyjne. Warunki odpowiadają cenie - bez rewelacji, ale jeżeli potrzebujecie zostać kilka dni w Poznaniu i nie lubicie noclegów w salach wieloosobowych, da się wytrzymać. W 2016 roku mój nocleg w tym miejscu zakończył się bardzo nieprzyjemnie, lecz i tak nie ma nic lepszego.

SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE NR 3
Adres: ul. Berwińskiego 2/3, Poznań
Typ: całoroczne
Strona internetowa: www.zsipo.poznan.pl/sm/
Pokaż na mapie

Tanie noclegi w salach wieloosobowych 10 minut piechotą od dworca Poznań Główny. Na zdjęciach nie wygląda jakoś pięknie, ale za tę cenę nie ma nic lepszego tak blisko dworca.

RAWICZ


HOTEL "SPORTOWY"

ul. Spokojna 1a, Rawicz
Typ: całoroczny
Strona internetowa: osir.rawicz.pl
Pokaż na mapie

Wyremontowany i położony niedaleko dworca kolejowego hotel miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ceny pokoi z łazienkami nie należą do najniższych, ale jeżeli nocuje grupa kilku osób, wychodzi niedrogo. Z Rawicza łatwo można dojechać do Leszna, Poznania i Wrocławia.

SZAMOTUŁY


BURSA I SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Obornicka 12, 64-500 Szamotuły
Strona internetowa: www.bursa-schronisko.pl
Pokaż na mapie

Schronisko z noclegami w bardzo przystępnych cenach. Możliwość wykupienia wyżywienia. Kilometr od centrum, ponad 3 kilometry od dworca kolejowego - lokalizacja to jedyna znana mi wada.

BIAŁOGARD


HOTEL "STADION"
Stanisława Moniuszki, 78-210 Białogard
Typ: całoroczny
Strona internetowa: http://sport.bialogard.info/noclegi.php
Pokaż na mapie

Niedrogi hotel zarządzany przez Białogardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji, położony na uboczu, daleko od centrum miasta i dworca. Właśnie położenie jest jego największą wadą, ponieważ pod względem cen i warunków może być bardzo dobrą propozycją dla niewymagających podróżników. W ofercie pokoje 1-, 2, 3- i 4-osobowe. Ceny konkurencyjne. Białogard to bardzo dobra baza wypadowa; łatwo stąd dojechać między innymi do Kołobrzegu, Koszalina i Słupska.

UWAGA!!! - podczas opracowywania aktualizacji trwał remont obiektu. Po remoncie ceny mogą być nieatrakcyjne

DRAWSKO POMORSKIE


SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE W INTERNACIE ZSZ
ul. Warmińska 2, 78-500 Drawsko Pomorskie
Pokaż na mapie

50 miejsc noclegowych w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych. Odległość od dworca kolejowego to dwa kilometry najkrótszą trasą.

GRYFINO


ZESPÓŁ DOMKÓW HOTELOWYCH OSIR
Ul. Sportowa 3, Gryfino
Typ: całoroczny Strona internetowa: www.osir-gryfino.pl/noclegi.html
Pokaż na mapie

Gryfino to niezbyt ładne miasto, ale wspomniany hotel to doskonała propozycja dla osób, które nie chcą przepłacać za nocleg w Szczecinie. Odległość od dworca kolejowego około 1 kilometr i konkurencyjne ceny czynią ten nocleg atrakcyjnym. Wada to mała liczba połączeń kolejowych z Gryfina.

W trakcie aktualizacji artykułu strona internetowa obiektu nie działała.

KAMIEŃ POMORSKI


INTERNAT ZSP
ul. Jedności Narodowej 5, 72-400 Kamień Pomorski
typ: obiekt sezonowy
Pokaż na mapie

Mały internat koło dworca kolejowego, w niedużej odległości od centrum. 28 miejsc. Pokoje 2- i 4-osobowe, łazienki na korytarzu.

KOSZALIN


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
ul. Gnieźnieńska 8 75-736 Koszalin
Strona internetowa: ptsm.koszalin.pl
Pokaż na mapie

Wyremontowane szkolne schronisko młodzieżowe oferujące noclegi głównie w pokojach dwu- i czteroosobowych. Ceny przystępne. Odległość od centrum 1 km, do dworca kolejowego niecałe 2 kilometry.

SZCZECIN


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE "CUMA"

Ul. Monte Cassino 19A, Szczecin
Typ: obiekt całoroczny
Strona internetowa: ptsm.home.pl/index.php
Pokaż na mapie

Popularne wśród turystów i zbierające bardzo dobre recenzje schronisko PTSM położone w centrum Szczecina. Z dworca kolejowego dojazd tramwajem, wszystko szczegółowo opisane na stronie internetowej. Ceny bardzo przystępne.

SZCZECINEKSzczecinek w okresie wakacyjnym jest rajem dla turystów - znajduje się tu kilka internatów i schronisk młodzieżowych. Miasteczko jest doskonałą bazą wypadową - można stąd koleją dojechać do Chojnic, Piły, Kołobrzegu i Słupska.

SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE

ul. Kościuszki 47-49, Szczecinek
Typ: prawdopodobnie całoroczny dla grup zorganizowanych
Strona na eholiday.pl
Pokaż na mapie

Schronisko zarządzane przez Zakład Obsługi Nieruchomości w Szczecinku. Dosyć daleko od dworca kolejowego. Według eholiday.pl ceny za pobyt wynoszą 22-35 zł . Na stronie zarządcy brak jakichkolwiek informacji na temat działalności schroniska.

SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE "CEGIEŁKA"

Ul. Artyleryjska 9, Szczecinek
Typ: całoroczny
Strona internetowa: brak
Pokaż na mapie

Schronisko młodzieżowe niedaleko dworca kolejowego i centrum Szczecinka oferujące noclegi przez cały rok. Nie należy do najtańszych. Strona internetowa schroniska obecnie nie działa, więc nie mam informacji o cenach

ŚWINOUJŚCIE


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
Ul. Gdyńska 26, 72-600 Świnoujście
Typ: obiekt całoroczny
Strona internetowa: schronisko.swinoujscie.pl
Pokaż na mapie

Schronisko młodzieżowe położone ok. 1,5 km od stacji kolejowej Świnoujście Centrum, skąd odjeżdżają pociągi Uznamskiej Kolei Uzdrowiskowej. Pokoje od dwuosobowych do pięcioosobowych, łazienki i prysznice na piętrze.

ZŁOCIENIEC


SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE PRZY ZESPOLE SZKÓŁ ul. I Dywizji Wojska Polskiego 8, 78-520 Złocieniec
Strona internetowa: www.zspanders.edu.pl
Pokaż na mapie
Małe schronisko młodzieżowe przy miejscowym Zespole Szkół. Pokoje 1-, 2- i 3-osobowe, blisko do dworca kolejowego i centrum miasteczka

Dom Wycieczkowy w Łowiczu
Pokój w Domu Wycieczkowym w Łowiczu