Świat Podróży Kolejowych

Obserwuj nas


KONTAKT


Strona "Świat Podróży Kolejowych" to poradnik o podróżowaniu koleją. Portal nie świadczy usług informacji kolejowej, nie ma też wpływu na funkcjonowanie kolei w Polsce i na świecie. Strona działa jako niekomercyjna, hobbystyczna, prowadzona nieregularnie.

Wydawca


Dariusz Sieczkowski
32-600 Oświęcim
Kontakt: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

- nie udzielam informacji turystycznej (gdybym odpowiadał na maile, nie miałbym czasu na nic innego)
- niestety, nie zawsze mam tyle czasu, aby prowadzić regularną korespondencję, w związku z czym mogę nie odpisywać na maile.
- nie znam się na podróżowaniu z legitymacją FIP.
- nie zatrudniam pracowników.
- nie jestem psychiatrą.

Licencje


Materiały na stronie objęte są różnymi licencjami. Jako wydawca bardzo zwracam uwagę na prawo autorskie oraz kwestie prawne, w związku z czym sprawy te wyglądają następująco:

OPROGRAMOWANIE
Strona powstaje z użyciem następujących programów:
- Joomla
- Libre Office
- Wordpad
- PhotoFiltre

ZDJĘCIA
Na stronie umieszczam kilka typów zdjęć:

- zdjęcia własne na licencji "All Rights Reserved". Można je jednak umieszczać na różnych profilach w portalach społecznościowych za podaniem źródła.

- zdjęcia udostępnione na licencji "Creative Commons" przez fotografów z całego świata, pobrane z Wikimedia Commons. W momencie publikacji dotyczyło to następujących licencji: CC-BY, CC-BY-SA i CC-BY-ND.

- zdjęcia nadesłane przez różnych autorów. Prawa autorskie do opublikowanych zdjęć należą do ich autorów, zostały wykorzystane za ich zgodą.

- materiały prasowe przewoźników lub producentów taboru kolejowego.

MAPY
Mapy mojego autorstwa, zgodnie z wymogami firm udostępniających mapy oraz serwera sharemap.org, są dostępne na licencji CC-BY-SA, czyli możecie je umieszczać w innych miejscach za podaniem autora i źródła. Proszę tylko, abyście nie podpisywali tych map własnym nazwiskiem. Sygnaturka jest potrzebna ze względu na panujący w internecie całkowity brak poszanowania dla praw autorskich.

TREŚĆ
Materiały dotyczące przewozów pochodzą ze stron internetowych przewoźników. Informacje uzupełniam o własne spostrzeżenia i spostrzeżenia czytelników. Korzystanie za podaniem źródła.

Odnośniki


Wydawca portalu "Świat Podróży Kolejowych" nie ma żadnego wpływu na ukształtowanie i treści stron, do których umieszcza odnośniki. Z tego względu wyraźnie odsuwamy od siebie odpowiedzialność za wszelkie treści na stronach, do których prowadzą odnośniki na niniejszej stronie internetowej i nie uważamy tych treści za własne. Oświadczenie to dotyczy wszystkich odnośników umieszczonych na naszej stronie internetowej. Korzystanie z tych odnośników odbywa się na własne ryzyko użytkownika.

Zastrzeżenia odnośnie informacji


Udostępnione na tej stronie informacje zostały starannie sprawdzone i są regularnie aktualizowane. Jednakże nie ręczę ani nie gwarantuję, że wszystkie dane są w każdej chwili w całości prawidłowe i zaktualizowane. W związku z częstymi zmianami rozkładu jazdy informacje na temat godzin odjazdów są jedynie orientacyjne, tak samo jak informacje dotyczące cen biletów. Dane z portalu należy każdorazowo samodzielnie weryfikować na stronach przewoźników, które z reguły podane są w artykule.