Świat Podróży Kolejowych

Obserwuj nas


Mapa odwiedzin


Statystyki od 25.04.2017 r.

Free counters!
Strona zakończyła działalność. Informacje w artykułach mogą być nieaktualne.

ARCHIWALNE ZDJĘCIA

NORWESKICH POCIĄGÓW
Poniżej możecie obejrzeć 11 archiwalnych zdjęć norweskich pociągów z czerwca 1986 roku udostępnionych na licencji Creative Commons (CC BY-SA 2.0) przez znanego podróżnika kolejowego Phila Richardsa.

Phil Richards napisał na swoim profilu, że przygodę z podróżowaniem pociągami rozpoczął na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wtedy podróżował tylko po Wielkiej Brytanii. W 1985 po raz pierwszy odwiedził kontynentalną Europę. Od 1997 roku pracuje w Rail Europe, dzięki czemu może bezpłatnie podróżować po Wielkiej Brytanii i Europie. Podczas swoich licznych podróży odwiedził dużą część Europy oraz Północną Afrykę. Wszędzie fotografował pociągi. Zdjęcia mają ogromną wartość dokumentalną. Autor wszystkie swoje zdjęcia kolejowe udostępnił na licencji CC BY-SA 2.0), czyli zezwolił na wykorzystanie ich nawet w celach komercyjnych, przy czym zastrzegł, żeby podać jego nazwisko jako autora zdjęć oraz odnośnik do profilu na Flickrze.

Zdjęcia Philipa Richardsa będą stopniowo pojawiać się przy innych artykułach. W przypadku zdjęć Creative Commons wyznaję zasadę, że nie zamieszczam plików jpg w wysokiej rozdzielczości, bowiem mogłoby to wprowadzać czytelników w błąd co do autorstwa zdjęcia. Myślę, że zdjęcia takie jak poniżej w zupełności wystarczą.

Więcej zdjęć znajdziecie na profilu Philipa Richardsa pod adresem www.flickr.com/photos/philstephenrichards/

Pociąg Trondheim - Bodo na stacji w Bodo


Pociąg Stavanger - Oslo


stacja Oslo Vest


pociąg podmiejski


niezidentyfikowany pociąg w Oslo


pociąg dalekobieżny w Oslo


Kolej Myrdal - Flam


Kolej Myrdal - Flam


Pociąg Myrdal - Bergen


Pociąg Fagernes - Oslo


Czechosłowacki wagon w Bodo