Świat Podróży Kolejowych

Obserwuj nas


Mapa odwiedzin


Statystyki od 25.04.2017 r.

Free counters!

PENSYLWANIA
Allentown & Auburn Railroad


Nieregularne przejazdy pomiędzy stacjami Topton a Kutztown (6 km). Pociągi kursują od kwietnia do grudnia w wybrane dni, najczęściej z okazji świąt lub festynów. Pociągi zwykle zestawione z lokomotywy spalinowej i wagonu mieszkalnego, w wybrane dni także pociągi parowe.

Strona internetowa: allentownandauburnrr.com
Allentown & Auburn Railroad na You Tube (15:54)(2015)
Allentown & Auburn Railroad na You Tube (06:53)(2015)

Bellefonte Historical Railroad


Przejazdy zabytkowym szynobusem z Bellefonte do Pleasant Gap lub Tyrone. Wycieczki odbywają się dwa razy w roku, w 2015 roku uruchomiono pociąz okazji Mikołajek oraz "Spadających liści".

Strona internetowa: www.bellefontetrain.org

Colebrookdale Railroad


Pociągi retro na trasie Boyertown - Pottstown (13 km). Kursują w wybrane weekendy od kwietnia do października. Do wyboru różne rodzaje wycieczek - od wycieczek jesiennych, po krótką wycieczkę nocną. Podróż powrotna trwa zwykle dwie godziny. Pociągi zestawione z lokomotywy i różnych wagonów, w zależności od rodzaju wycieczki.

Strona internetowa: www.colebrookdalerailroad.com
Colebrookdale Railroad na You Tube (10:30)(2014)
Colebrookdale Railroad na You Tube (04:17)(2014)


Colebrookdale Railroad
(aut. Montgomery County Plan. Com., CC-BY-SA, flickr.com)

Colebrookdale Railroad
(aut. Montgomery County Plan. Com., CC-BY-SA, flickr.com)

Duquesne Incline


Zabytkowa kolej linowo-terenowa w Pittsburgu, oddana do użytku w 1877 roku. Długość trasy to 244 metry. Na górnej stacji kolejki urządzono niewielkie muzeum, kawiarnię oraz taras widokowy. Jedna z najpopularniejszych atrakcji w mieście. Kursuje codziennie.

Strona internetowa: www.duquesneincline.org
Funikular Duquesne Incline na You Tube (05:50)(2014)
Funikular Duquesne Incline na You Tube (04:48)(2014)


Funikular Duquesne Incline
(aut. iris, CC-BY-ND, flickr.com)

Funikular Duquesne Incline
(aut. Roy Luck, CC-BY, flickr.com)

Horseshoe Curve Chapter


Nieregularne przejazdy pociągami retro na różnych odcinkach nieczynnej linii kolejowej Everett Railroad. Brak szczegółowych informacji na temat dat kursowania i tras.

Strona internetowa: www.hscnrhs.org
Pociąg specjalny na linii Everett Railroad (03:12)(2012)

Kiski Junction Railroad


Kolej turystyczna na odcinku linii kolejowej z ruchem pociągów towarowych. Pociągi turystyczne kursują po ośmiokilometrowych odcinkach w wybrane dni (najczęściej piątki i soboty) od czerwca do października oraz w grudniu (pociągi tematyczne). Przejazd tam i z powrotem trwa godzinę. W pociągach nie ma toalet, na stacjach są jedynie toi-toie. Pociągi są zestawione ze spalinowozu i różnych typów wagonów. Przejazdy odbywają się na dwóch trasach: Schenley - Johnetta (wzdłuż rzeki Allegheny) lub Schenley - Kiski (wzdłuż rzeki Kiski), w zależności od pogody.

Strona internetowa: www.kiskijunction.com
Kiski Junction Railroad na You Tube (07:21)(2014)
Kiski Junction Railroad na You Tube (05:38)(2007)

Lehigh Gorge Scenic Railway


Pociągi turystyczne kursujące z różną częstotliwością od czerwca do października i w wybrane dni w innych miesiącach. Długość odcinka Jim Thorpe - Old Penn Haven to około 12,5 km. Pociągi zestawione z lokomotywy spalinowej, starego wagonu bezprzedziałowego z 1917 oraz wagonu otwartego typu letniak. W październikowe weekendy niektóre pociągi jadą wydłużoną trasą do mostu Hometown High Bridge (23 km).

Strona internetowa: www.lgsry.com
Lehigh Gorge Scenic Railway na You Tube (05:22)(2014)

Ma & Pa Railroad Heritage Village


Krótkie przejazdy w okolicach skansenu kolejowego w Muddy Creek Forks. Zarządca - Maryland & Pennsylvania Railroad Preservation Society - organizuje niedzielne wycieczki z Muddy Creek Forks do Laurel (6 km) oraz z Muddy Creek Forks do Bridgeton (7 km) od czerwca do października. Pociągi zestawione najczęściej z wagonu motorowego i wagonów otwartych.

Strona internetowa: maandparailroad.com
Filmik z wizyty w Muddy Creek Forks (45:41)(2015)

Middletown & Hummelstown Railroad


Letnie przejazdy pociągami retro wzdłuż Swatara Creek, na dziewięciokilometrowej trasie z Middletown do Indian Echo Cavern. Pociągi zestawione z lokomotywy spalinowej i wagonów retro wyprodukowanych w latach dwudziestych XX wieku. Poza sezonem letnim uruchamiane są pociągi tematyczne.

Strona internetowa: www.mhrailroad.com
Middletown & Hummelstown Railroad na You Tube (10:46)(2015)

Monongahela Incline


Drugi z zabytkowych funikularów w Pittsburgu. Oddany do użytku w 1870 roku, jest najdłużej nieprzerwanie działającą koleją linowo-terenową w Stanach Zjednoczonych. Długośc trasy to 194 metry.

Funikular Monongahela Incline na You Tube (05:54)(2014)

New Hope & Ivyland Railroad


Popularna kolej turystyczna z New Hope do stacji Lahaska (6 km). Pociągi kursują codziennie od maja do września. Składy zestawione z parowozu lub lokomotywy spalinowej oraz zabytkowych wagonów z lat dwudziestych XX wieku.

Strona internetowa: www.newhoperailroad.com
New Hope & Ivyland Railway na You Tube (09:35)(2014)
New Hope & Ivyland Railway na You Tube (15:01)(2012)


New Hope & Ivyland Railway
(aut.Shinya Suzuki, CC-BY-ND, flickr.com)

New Hope & Ivyland Railway
(aut.Shinya Suzuki, CC-BY-ND, flickr.com)

Oil Creek & Titusville Railroad


Pociągi turystyczne kursujące w wybrane dni od czerwca do października z Titusville do Rouseville (27 km). Pociągi prowadzone przez lokomotywę spalinową, w wybrane dni jedzie parowóz. Przewoźnik obsługuje również przewozy towarowe, a także kilka moteli, na które zaadaptowano stare wagony mieszkalne. W chwili opracowywania artykułu strona internetowa nie działała.

Oil Creek & Titusville Railroad na You Tube (10:40)(2012)
Oil Creek & Titusville Railroad na You Tube (01:30)(2012)

Pioneer Tunnel


Kolejka kopalniana przewożąca turystów w sezonie po nieczynnej kopalni węgla w pobliżu Ashland. W pobliżu kopalni działa także kilometrowa linia kolei wąskotorowej, po której turyści mogą się przejechać pociągiem prowadzonym przez parowóz. Wąskotorówka kursuje od maja do października w weekendy, w lipcu i sierpniu codziennie. Zwiedzanie dawnej kopalni od kwietnia do października.

Strona internetowa: www.pioneertunnel.com
Kolejka wąskotorowa przy kopalni na You Tube (11:04)(2012)

Steam into History


Przejazdy pociągiem zestawionym z wagonów retro i repliki lokomotywy parowej z XIX wieku Pociągi kursują najczęściej na trasie New Freedom - Hanover Junction, a miejsca na trasie nawiązują do motywów z wojny Północ - Południe. Kolej rozpoczęła swoją działalność w 2013 roku, na bardzo ładnej stronie internetowej nie znajdziemy jednak informacji typu długość trasy itp.

Strona internetowa: steamintohistory.com
Steam Into History na You Tube (08:29)(2015)

Steamtown National Historic Site


Nieregularne kursy pociągów retro przy skansenie maszyn parowych w Scranton, dwie godziny jazdy od Nowego Jorku. Pociągi kursują na różnych, krótkich trasach, często są to wycieczki tematyczne. Miejsce warte odwiedzenia.

Strona internetowa: www.nps.gov/stea/
Pociąg retro Scranton - Moscow na You Tube (10:50)(2010)


Pociąg retro w Scranton
(aut. jpmueller99, CC-BY, flickr.com)

Pociąg retro w Scranton
(aut. jpmueller99, CC-BY, flickr.com)

Stewartstown Railroad


Przejazdy pociągami retro z New Freedom do Stewartstown (12 km). Pociągi zestawione z lokomotywy spalinowej i wagonów z lat dwudziestych XX wieku kursują najczęściej w piątki i soboty, a czasami również w niedziele od kwietnia do grudnia.

Strona internetowa: stewartstownrailroadcompany.com
Stewartstown Railroad na You Tube (12:37)(2015)

Strasburg Railroad


Popularna kolej retro kursująca przez farmy Amiszów z East Strasburg do Paradise (7 km). Pociągi prowadzone zwykle przez parowóz. Kilka klas wagonów, między innymi wagon prezydencki, wagon widokowy, czy wagon z automatami gry Pinball. Podróż tam i z powrotem trwa 45 minut. Pociągi wyjeżdżają w trasę codziennie od kwietnia do drugiej połowy października.

Strona internetowa: www.strasburgrailroad.com
Strasbourg Railroad na You Tube (19:55)(2015)
Strasbourg Railroad na You Tube (10:54)(2015)


Strasbourg Railroad
(aut. TruffShuff, CC-BY-SA, flickr.com)

Strasbourg Railroad
(aut. Klaus Nahr, CC-BY, flickr.com)

The Stourbridge Line


Delaware Lackawaxen & Stourbridge Railroad Company uruchamia pociągi retro na czterdziestokilometrowej trasie Honesdale - Lackawaxen, wzdłuż malowniczej doliny rzeki Lackawaxen. Pociągi kursują sezonowo, w weekendy. Do wyboru szereg wycieczek tematycznych. Ceny przystępne. Lokomotywa spalinowa + wagony retro.

Strona internetowa: www.thestourbridgeline.net
The Stourbridge Line na You Tube (07:47)(2015)
The Stourbridge Line na You Tube (12:46)(2011)


The Stourbridge Line
(aut. Doug Kerr, CC-BY, flickr.com)

The Stourbridge Line
(aut. Doug Kerr, CC-BY, flickr.com)

Tioga Central Railroad


Pociągi turystyczne pomiędzy Wellsboro a Hammond (18 km). Kilka propozycji wycieczek tematycznych, w tym pociągi obiadowe. Wycieczki trwają półtorej godziny, pociągi kursują od drugiej połowy maja do drugiej połowy września w weekendy. Skład to lokomotywa spalinowa + wagony retro.

Strona internetowa: tiogacentral.com
Tioga Central Railroad (01:37)(2013)
Tioga Central Railroad (05:51)(2012)


Tioga Central Railroad
(aut. Jack, CC-BY-SA, flickr.com)

Tioga Central Railroad
(aut. Jack, CC-BY-SA, flickr.com)

Wanamaker, Kempton & Southern Railroad


Pociągi turystyczne z Wanamaker do Kempton. Poza rozkładowymi pociągami sezonowymi (kwiecień - wrzesień) bogata oferta pociągów tematycznych. Krótka trasa prowadząca przez tereny wiejskie.

Strona internetowa: www.kemptontrain.com
Wanamaker, Kempton & Southern Railroad na You Tube (11:57)(2013)

West Chester Railroad


Sezonowe pociągi na trasie West Chester - Glen Mill (ok. 11 km), uruchamiane zwykle w niedziele, w sezonie letnim. Podróż tam i z powrotem trwa 90 minut. Trasa prowadzi przez tereny leśne i małe wioski.

Strona internetowa: www.westchesterrr.net
West Chester Railroad na You Tube (04:13)(2015)
West Chester Railroad na You Tube (07:55)(2014)