Świat Podróży Kolejowych

Obserwuj nas


Mapa odwiedzin


Statystyki od 25.04.2017 r.

Free counters!

SEGOWIASegowia to miasto wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, wznoszące się na występie skalnym. Na strony przewodników turystycznych z całego świata trafiło za sprawą świetnie zachowanego, imponującego, rzymskiego akweduktu, ale to nie jest jedyny zabytek w tym mieście. Całe stare miasto może pochwalić się pięknymi zabytkami z różnych okresów historycznych. Segowia ma długą, trochę burzliwą historię i niesamowity klimat. Dogodne połączenia kolejowe sprawiają, że jest to idealne miejsce na jednodniową wycieczkę z Madrytu. Jeżeli będziecie mieli czas - koniecznie należy tu przyjechać choćby na jeden dzień.

Zabytki i atrakcje- akwedukt rzymski z I w. n.e.
- Casa de los Picos
- Torreon de los Lozoya
- kościół św. Marcina
- katedra z żółtego kamienia
- kościół św. Andrzeja
- zamek Alkazar z XI wieku
- Wieża Herkulesa
- kościół La Trinidad
- kościół św. Klemensa
- kościół Vera Cruz
- klasztor Karmelitów Bosych
- Palacio de Quinter
- mury miasta
- Monasterio El Parral
- Muzeum Segowii
- Muzeum Estebana Vincente

Dworzec kolejowyW Segowii są dwa dworce kolejowe. Dworzec Segovia położony jest około 1,5 kilometra od akweduktu, ale blisko starego miasta. Do najważniejszych miejsc można dojechać autobusem miejskim. Budynek z zewnątrz nie prezentuje się najlepiej, wewnątrz znajdziemy pomieszanie stylów - trochę z zabytku i trochę z nowoczesności. Całość wygląda b.dobrze z punktu widzenia pasażera, natomiast esteci mieliby trochę wątpliwości co do rozwiązań architektonicznych. Kasy biletowe pracują w godzinach 07:15-14:50. Poza kasami biletowymi i toaletami na dworcu nie ma nic ciekawego. Martwe miejsce.

Adres dworca kolejowego Segovia:

C/ Obispo Quesada, nº1
Segovia
40006- Segovia

Dużo lepiej wygląda dworzec Segovia-Guiomar, położony 6 kilometrów od akweduktu i 4 kilometry od dworca Segovia. Zatrzymują się tutaj pociągi Media Distancia, Alvia i AVE. Nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego między stacjami, z dworca do centrum kursuje autobus miejski. Dworzec oddany do użytku w w grudniu 2007 roku wraz z uruchomieniem Kolei Dużych Prędkości na trasie Madryt - Segowia - Valladolid. Jak przystało na nowoczesny obiekt, prezentuje się bardzo ładnie. Budynek czynny w godzinach 06:00 - 22:30, kasy biletowe pracują od 06:30 do 21:30. Dla podróżnych przygotowano toalety, kawiarnię, restaurację i wózki do przewozu bagażu.

Adres dworca kolejowego Segovia - Guiomar:

Paseo Campos de Castilla S/N
Segovia
40003- SEGOVIA

Połączenia kolejoweSegovia - Madryt (pociągi Cercanias)
Segovia-Guiomar - Madryt (Alaris, Alvia, AVE)
Segovia - Valladolid - Burgos - Vitoria - San Sebastian - Irun/Hendaye (Alvia)
Segovia - Pontevedra (Alvia)
Segovia - Alicante (Alvia)
Segovia - Bilbao (Alvia)
Segovia - Ferrol (Alvia)
Segovia - A Coruna (Alvia)

Lista zabytków na podstawie przewodnika pt. "Hiszpania" wydawnictwa Baedeker.

Segowia (aut. Frank Kovalchek, flickr.com, CC-BY-SA)