Świat Podróży Kolejowych

Obserwuj nas


Mapa odwiedzin


Statystyki od 25.04.2017 r.

Free counters!

PARANA - CONCEPCIÓN DEL URUGUAY
Interesujące połączenie pomiędzy miastami, które warto zwiedzić podczas podróży po Argentynie. Połączenie obsługiwane przez nowe szynobusy, ale średnia prędkość jest bardzo niska - pociąg pokonuje 280 kilometrów (za fahrplancenter.com) w ciągu siedmiu godzin. Jak informuje strona satelliteferroviaro.com - na stacjach pośrednich pociąg może odjechać przed godziną podaną w rozkładzie. Pociągi mijają się na stacji Lucas González. Po drodze pustkowia.

Najważniejsze miasta na trasie lub przy trasie pociągu


PARANA - ok. 250 tysięcy mieszkańców; ważny ośrodek handlowy i przemysłowy. W centrum miasta znajdziemy kilka interesujących zabytków kolonialnych - najbardziej znane z nich to Palacio Municipal, teatr i katedra. Można również odwiedzić Muzeum Miejskie, Muzeum Sztuk Pięknych, Muzeum Historyczne oraz Muzeum Nauk Przyrodniczych i Antropologii. W gorące dni tłumy mieszkańców kąpią się w rzece Paranie, ale uwaga na piranie, na początku 2014 roku w mediach na całym świecie można było przeczytać o ataku piranii na plażowiczów. Wycieczkę do Parany warto połączyć ze zwiedzaniem oddalonego o około 25 kilometrów Santa Fe.

SANTA FE - stolica prowincji Santa Fe. Do miasta wprawdzie nie dojeżdża pociąg Parana - Concepción del Uruguay, ale leży ono tylko 25 kilometrów od Parany, warto więc napisać kilka słów o tym popularnym miejscu. Atrakcją samą w sobie jest przejazd trasą Parana - Santa Fe, bowiem samochody i autobusy przejeżdżają przez tunel pod rzeką Paraną oddany do użytku w 1969 roku. Santa Fe znajduje się niedaleko ujścia rzeki Saldo do Parany, to duże miasto (ok. 370 tys. mieszkańców), założone już w 1573 roku, przy czym 80 lat później dawna osada została przeniesiona w inne miejsce ze względu na częste podtopienia. Miasto połączone autostradą z Rosario (170 km). Pomiędzy Santa Fe a Rosario i Buenos Aires często kursują komfortowe autokary. Do miasta prowadzi linia kolejowa z argentyńskiej stolicy, lecz kursują po niej tylko pociągi towarowe, pociągi pasażerskie dojeżdżają jedynie do Rosario. Dworzec kolejowy w Santa Fe pełni obecnie funkcję dworca autobusów dalekobieżnych; władze planują stworzenie kolei podmiejskiej w nieokreślonej przyszłości, natomiast na uruchomienie pociągów dalekobieżnych raczej nie ma szans. W mieście zachowało się kilka zabytków kolonialnych - np. bazylika i Teatr 1 Maja, inne atrakcje to most wiszący, deptak i promenada nad Paraną. Miłośników kolei zainteresuje niewielkie Regionalne Muzeum Kolejnictwa z licznymi makietami pojazdów kolejowych oraz dokumentacją fotograficzną.

CONCEPCIÓN DEL URUGUAY - ładne miasto średniej wielkości założone w 1783 roku. Miasto o bogatej historii, które wywarło bardzo duży wpływ na dzieje i kształtowanie się tożsamości narodowej Argentyny. Turystów do miasta przyciągają zabytki kolonialne, umiarkowany klimat oraz kompleks termalny na peryferiach. W W Concepción del Uruguay panują idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, a w gorące dni można odpocząć na jednej z sześciu plaż miejskich. Najbardziej znane atrakcje turystyczne to Narodowe Muzeum Historyczne w Pałacu San Jose, katedra, budynek rektoratu miejscowego uniwersytetu oraz budynek Colegio del Uruguay. Miłośnikom rozrywek poleca się przyjazd na tutejsze obchody karnawału.

Pociąg Parana - Concepción del Uruguay na You Tube


Parana - Concepción del Uruguay - krótki filmik z podróży pociągiem
Pociąg na stacji Concepción del Uruguay
Pociąg na stacji Nogoya

Trasa pociągu


Paraná --> Oro Verde --> Tezanos Pinto --> V. Fontana --> Echevere (Las Delicias) -->Gral. Racedo -->Crespo --> Barrio Azul --> Camps --> Gral. Ramírez -->Aranguren -->Hernández --> Betbeder --> Nogoyá --> XX de Septiembre --> Lucas González --> O. V. Andrade --> Gobernador Solá --> Rosario Tala -->Rocamora --> Basavilbaso --> Villa Mantero --> Herrera --> Palacio San José --> Caseros --> Concepción del Uruguay

Parana - Concepción del Uruguay tren
Pociąg Parana - Concepción del Uruguay - mapa (1180x626)
Parana - Concepción del Uruguay train - route; map (1180x626)
Parana - Concepción del Uruguay tren - mapa del recorrido (1180x626)


Mapa utworzona za pomocą sharemap.org