Świat Podróży Kolejowych

Obserwuj nas


Mapa odwiedzin


Statystyki od 25.04.2017 r.

Free counters!

LINIA FIANARANTSOA - MANAKARA


WYBIERZ ARTYKUŁ LUB GALERIĘ ZDJĘĆ
Podróż koleją po Madagaskarze   Linia Fianarantsoa - Manakara  


Linia kolejowa Fianarantsoa - Manakara należy do najpiękniejszych linii kolejowych Afryki. Przewoźnik obsługujący tę linię nie ma własnej strony internetowej, a rozkładu jazdy próżno szukać. Wiadomo jednak, że pociągi jeżdżą regularnie.

Pociągi zestawione są z reguły z trzech wagonów (jeden pierwszej klasy, dwa drugiej) i ciągnięte przez lokomotywę spalinową. Podróż pomiędzy miastami trwa około 10 godzin, a odległość pomiędzy miastami to tylko 160 kilometrów. Tory poprowadzone są przez dżunglę, pociąg musi pokonywać liczne wzniesienia, a same wagony są stare i zatłoczone (szczególnie druga klasa). Z drugiej strony podróż takim pociągiem to idealna okazja do obserwacji miejscowych ludzi. Linia jest bardzo atrakcyjna pod względem widokowym, a przejazd tą trasą to dla wielu podróżników obowiązkowy punkt programu podczas wizyty na Madagaskarze. Zaletą pociągu są duże półki na bagaż oraz otwierane okna, co pozwala zrobić piękne zdjęcia.

Autorem wszystkich zdjęć jest Effervescing Elephant (chris), który udostępnił zdjęcia na licencji CC-BY-SA na portalu flickr.com

Stacja Fianarantsoa


Pociąg na stacji Fianarantsoa


Widok z pociągu


Widok z pociągu


Jedna z mijanych wiosek


Mijana wieś


Dom przy jednej ze stacji


Scena z życia stacyjki kolejowej


Pola


Wagon pociągu