Świat Podróży Kolejowych

Obserwuj nas


Mapa odwiedzin


Statystyki od 25.04.2017 r.

Free counters!

ARIZONA
Adobe Western RailroadAdobe Western Railroad to dość rozbudowana kolej miniaturowa kursująca w wybrane dni na kilku liniach na północ od Phoenix. Łączna długość linii to około 12 kilometrów. Niektóre niedzielne przejazdy są darmowe, pobierane są jedynie dobrowolne datki.

Strona internetowa: www.maricopalivesteamers.com
Adobe Western Railroad na You Tube

C.P. Huntington TrainKolej miniaturowa w miasteczku filmowym Old Tucson (coś w stylu miasteczka Dzikiego Zachodu) w Mescal. Brak szczegółowych informacji.

C.P. Huntington Train na You Tube

Daisy Mountain RailroadKolej miniaturowa w parku w Anthem, 25 mil na północ od Phoenix. Kursuje w wybrane dni, przejazd trwa 10 minut.

Strona internetowa: www.daisymountainrailroad.com
Daisy Mountain Railroad na You Tube

Goldfield Narrow Gauge RailroadKolej wąskotorowa kursująca po "Mieście duchów" położonym około 10 mil od Phoenix, na terenie Apache Junction. Przejazdy odbywają się po okrężnej, dwukilometrowej trasie, a pasażerowie mogą posłuchać wykładu na temat mijanych atrakcji. Przejazd trwa 20 minut.

Strona internetowa: www.goldfieldghosttown.com
Goldfield Narrow Gauge Railroad na You Tube

Grand Canyon RailwayJedna z najbardziej znanych kolei turystycznych w Stanach Zjednoczonych kursująca codziennie po trasie Williams - Grand Canyon (103 km). Aby dojechać do Williams, najlepiej skorzystać z pociągu Southwest Chief firmy Amtrak dojeżdżającego do stacji Williams Junction, skąd autobus zabiera podróżnych do stacji Williams. W ofercie kolei są liczne wycieczki, czyli podróż pociągiem połączona ze zwiedzaniem kanionu i noclegami. Trasa tej kolei zaliczana jest do najpiękniejszych na świecie. Do najtańszych ofert wycieczkowych należy Railway Express, czyli podróż w jedną stronę, nocleg w hotelu kolejowym przy stacji Grand Canyon, podróż powrotna następnego dnia. W 2013 roku najniższa cena za taką wycieczkę dla osoby dorosłej wynosiła 144 dolary amerykańskie. Podróż w jedną stronę trwa dwie godziny i 15 minut.

Strona internetowa: www.thetrain.com
Grand Canyon Railway na You Tube
Grand Canyon Railway na You Tube

McCormick-Stillman Railroad ParkNieduże muzeum kolejnictwa usytuowane w centrum Scottsdale. Oprócz ekspozycji poświęconej historii kolei w regionie może się pochwalić ładną makietą kolejową oraz kolejką miniaturową "Paradise & Pacific Railroad" przewożącą zwiedzających po trasie o długości około 1,5 kilometra. Muzeum jest czynne 363 dni w roku.

Strona internetowa: www.therailroadpark.com
Kolej miniaturowa Paradise & Pacific Railroad na You Tube


Kolej miniaturowa "Paradise & Pacific Railroad"
(aut. Dru Bloomfield, CC-BY, flickr.com)

Parowóz w skansenie kolejowym
(aut. Dru Bloomfield, CC, flickr.com)

Verde Canyon RailroadKolej turystyczna kursująca przez większość dni roku pomiędzy Clarkdale a Perkinsville. Pociągi zestawione są z lokomotywy spalinowej, wagonu otwartego i wagonów retro. Na stacji początkowej czynna jest kawiarnia, małe muzeum urządzone w dawnym wagonie oraz sklep z pamiątkami. Na pokładzie pociągu można także zakupić napoje alkoholowe. W 2013 roku najtańszy bilet dla osoby dorosłej kosztował 54,95$. Podróż powrotna trwa około 4 godzin.

Strona internetowa: verdecanyonrr.com
Verde Canyon Railroad na You Tube


Verde Canyon Railroad
(aut. Verde Canyon Railroad, CC-BY-ND, flickr.com)

Verde Canyon Railroad
(aut. Verde Canyon Railroad, CC-BY-ND, flickr.com)