Świat Podróży Kolejowych

Obserwuj nas


Mapa odwiedzin


Statystyki od 25.04.2017 r.

Free counters!

BAZAR MAEKLONG
Bazar Maeklong to znany na całym świecie tajlandzki bazar kolejowy. Wbrew temu, co można przeczytać w niemal wszystkich przewodnikach, Maeklong to nie jest nazwa miasta. Bazar należy do największych atrakcji miasta Samut Songkhram, w którym znajduje się stacja kolejowa Maeklong. Przez miasto położone nad Zatoką Tajlandzką przepływa także rzeka Maeklong, stąd pomyłka. Na szczęście informacje z pierwszej ręki umożliwiły mi korektę błędu.

Bazar to normalny bazar, jakich wiele. Liczne stragany, gwar, kupcy sprzedający warzywa, ryby i owoce morza. Od innych bazarów wyróżnia go jedynie torowisko przebiegające przez sam środek targu. Po torach codziennie (w 2013 roku) przejeżdżają trzy pary pociągów, czyli łącznie sześć pociągów. Kilka minut przed przejazdem pociągów kupcy zwijają stragany i przesuwają kosze z towarem. Pociąg powoli przejeżdża przez bazar, po czym kupcy z powrotem rozkładają towar, jak gdyby nigdy nic.

Bazar Maeklong należy do atrakcji turystycznych. Oprócz mieszkańców okolicznych wiosek można tu spotkać coraz więcej turystów. Miejmy, iż masowa turystyka nie zniszczy tego miejsca, a bazar nie straci swojego uroku.

Miasto Samut Songkhram leży około 70 kilometrów od Bangkogu. Ze stolicy Tajlandii dojedziemy tu pociągiem.

Dzięki uprzejmości Magdaleny i Pawła Kowalskich - polskich podróżników przemierzających Azję - możecie obejrzeć zdjęcia tajlandzkich bazarów kolejowych. Więcej zdjęć w większej rozdzielczości dostępnych jest na blogu podróżników: mpkpoland.weebly.com.

Każde zdjęcie umieszczone w galerii pozostaje własnością autora i bez jego zgody nie może być kopiowane, przetwarzane, wykorzystywane, publikowane w Internecie i innych mediach.

Stacja kolejowa Maeklong


Bazar Maeklong


Warzywa sprzedawane na torach


Bazar Maeklong


Bazar Maeklong


Bazar Maeklong


Bazar Maeklong


Bazar Maeklong