Świat Podróży Kolejowych

Obserwuj nas


Mapa odwiedzin


Statystyki od 25.04.2017 r.

Free counters!

VIGOVigo to największe miasto Galicji. Nazywane " Miastem Oliwnym" ma przede wszystkim charakter przemysłowy, choć również tutaj nie brakuje ładnych zakątków i zabytków. Rozwój zawdzięcza głównie położeniu nad zatoką Ría de Vigo. Miłośnicy piłki nożnej będą kojarzyli miasto z klubem Celta Vigo.

Zabytki i atrakcje- starówka (Casco Vello) - twierdza Castro
- plaże
- Muzeum Komunikacji
- Muzeum Morza
- Muzeum Sztuki Współczesnej
- katedra Santa Maria de Vigo
- interaktywne muzeum Naturnova

Dworzec kolejowyObecnie główną stacją kolejową w Vigo jest stacja Vigo - Guixar, otwarta 27 sierpnia 2011 roku. Stacja czynna jest w godzinach 05:00-24:00, natomiast kasy otwarte są od 07:00 do 23:00. Dworzec znajduje się w centrum miasta, natomiast do twierdzy Castro idzie się ponad dwa kilometry. Obiekt przystosowany do obsługi niepełnosprawnych, w środku jest kawiarnia, toalety. Część powierzchni dworca wygospodarowano na powierzchnie handlowo-usługowe, jednak w chwili pisania artykułu lista najemców nie była do dyspozycji.

Adres dworca:

Calle Areal s/n
Vigo
36201- Pontevedra

Połączenia kolejoweVigo położone jest w pobliżu granicy z Portugalią i najciekawszym połączeniem kolejowym jest pociąg Vigo - Porto kursujący dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Trasa tego pociągu ma być przystosowana do wysokich prędkości, a w roku 2013 od lipca znacznie skrócił się czas przejazdu pomiędzy tymi miastami. Do Vigo można też dojechać pociągami nocnymi Trenhotel z Madrytu i Barcelony, przy czym pociąg z Barcelony prowadzi tylko wagony 1 klasy.

Vigo - Pontevedra - Santiago de Compostela (- La Coruna)
Vigo - Valenca
Vigo - Orense - Ponferrada - Leon - Burgos - Miranda de Ebro - Bilbao
Vigo - Orense - Ponferrada - Leon - Burgos - Miranda de Ebro - Vitoria - San Sebastian - Irun - Hendaye
Vigo - Villagarcia de Arosa
Vigo - Orense - Leon
Vigo - Orense - Zamora - Segovia - Madryt (dzienny)
Vigo - Orense - Zamora - Avila - Madryt (Trenhotel)
Vigo - Orense - Leon - Burgos - Saragossa - Lleida - Barcelona

Vigo (aut. Dantadol, Wikimedia, CC)