Świat Podróży Kolejowych

Obserwuj nas


Mapa odwiedzin


Statystyki od 25.04.2017 r.

Free counters!

SANTANDERSantander to średniej wielkości miasto nad Zatoką Biskajską, stolica regionu Kantabria, ważny ośrodek przemysłowy i turystyczny. Może pochwalić się portem rybackim, handlowym i pasażerskim oraz lotniskiem. Miasto i okolica znane są głównie z pięknych plaż, hoteli na wysokim poziomie oraz.... przetwórstwa sardynek. Polakom Santander może się kojarzyć z klubem piłkarskim FC Racing Santander. Pod względem zabytków Santander nie ma wiele do zaoferowania, ponieważ zabytkową część miasta zniszczył ogromny pożar w 1941 roku. Miasto przyciąga turystów chcących aktywnie wypoczywać nad morzem, a także miłośników hazardu, bowiem można tu spróbować szczęścia w jednym z licznych kasyn.

Zabytki i atrakcje- katedra
- Muzeum Sztuk Pięknych z ogrodami
- Palacio de la Magdalena
- latarnia morska
- dwie lokomotywy parowe jako eksponaty

Połączenia promoweZ Santander dopłyniemy promem do Portsmouth i Plymouth w Wielkiej Brytanii.

Dworzec kolejowyDworzec kolejowy w Santander położony jest około 150 metrów od portu pasażerskiego i leży w samymm centrum miasta. W budynku otwartym od 05:30 a 23:00 (w niedziele od 07:00) znajdziemy między innymi kasy, toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych, kawiarnię, restaurację, aparat telefoniczny i punkt informacji turystycznej.


Wyświetl większą mapę


Połączenia kolejoweSantander to ważny węzeł komunikacyjny, ale nie widać tego po liczbie pociągów dalekobieżnych odjeżdżających z tego miasta. Jak na tak duże miasto, nie kursuje stąd zbyt wiele pociągów. Część połączeń to połączenia wąskotorowe FEVE.

Santander - Palencia - Valladolid - Madryt
Santander - Palencia - Valladolid - Madryt - Kordoba - Sewilla - Kadyks
Santander - Palencia - Valladolid - Madryt - Albacete - Alicante
Santander - Oviedo (FEVE)
Santander - Bilbao (FEVE)
Santander - Liérganes (FEVE)
Santander - Cabezón de la Sal (FEVE)

Santander (aut. Year of The Dragon, Wikimedia, GNU)