Świat Podróży Kolejowych

Obserwuj nas


Mapa odwiedzin


Statystyki od 25.04.2017 r.

Free counters!

MALAGAMalaga to popularny ośrodek turystyczny położony nad Morzem Środziemnym, w Andaluzji. Polakom kojarzy się głównie z klubem piłkarskim. Miasto dynamicznie rozwijające się, posiada własne lotnisko i port. Jest także ośrodkiem administracyjnym i przemysłowym. Pod względem zabytków ustępuje innym hiszpańskim miastom, wynagradza to jednak klimat, morze i lokalne przysmaki, jak np. pescaíto frito, czy sopa malagueña.

Zabytki i atrakcje- ruiny twierdzy Alcazaba
- ruiny teatru rzymskiego
- zamek Gibralfaro
- katedra Catedral de la Encarnación
- liczne kościoły
- dom, w którym urodził się Pablo Picasso, obecnie muzeum
- ogród botaniczny
- arena corridy
- ulica handlowa Calle Larios

Dworzec kolejowyGłówna stacja kolejowa w Maladze to Málaga-María Zambrano. Stacja została wyremontowana i stworzona jako główny węzeł przesiadkowy w mieście, w związku z doprowadzeniem do Malagi linii wysokich prędkości w 2007 roku. Dworzec położony jest około dwa kilometry od portu, z którego odpływają promy do Melilli. Dworzec jest czynny od 05:00 do 00:45. Natomiast kasy i informacja pracują od 06:00 do 21:30. Na stacji znajdują się między innymi toalety i skrzynki bagażowe oraz punkt informacji turystycznej. Budynek dworca przystosowano do obsługi osób niepełnosprawnych.

Adres dworca:
Explanada de la Estación, S/N
Málaga
29002- MÁLAGA

Połączenia kolejoweMalaga nie posiada zbyt wiele połączeń kolejowych. Najważniejsze połączenia to szybkie pociągi AVE relacji Malaga - Madryt. Niektóre pociągi nie zatrzymują się na żadnej stacji pomiędzy tymi miastami, inne mają wyznaczone postoje w Antequerze i Kordobie. Drugie szybkie połączenie to pociągi Malaga - Kordoba - Sewilla. Do Sewilli kursują też pociągi Media Distancia przez Osunę. Z Malagi kursuje także pociąg do Barcelony, zatrzymuje się na wielu stacjach, z których najważniejsze to Kordoba, Albacete, Alcazar i Xativa.

W rozkładzie jazdy znajdziemy także nocny pociąg Malaga - Bilbao. Jest to niedrogi pociąg kategorii "Estrella", przejeżdża między innymi przez Kordobę, Madryt, Avilę, Valladolid, Burgos i Mirandę de Ebro. Pociąg ten kursuje okazjonalnie, trudno znaleźć jakąkolwiek prawidłowość w dniach kursowania.

Malaga może się pochwalić również dwiema liniami podmiejskimi. Pierwsza z nich, linia C-1 kursuje w relacji Malaga - Fuengirola. Po drodze zatrzymuje się również na lotnisku w Maladze. Druga linia to Málaga - Álora.

Malaga (aut. Fabi-de, Wikimedia, CC)