Świat Podróży Kolejowych

Obserwuj nas


Mapa odwiedzin


Statystyki od 25.04.2017 r.

Free counters!

GRENADA (GRANADA)Hiszpańska Grenada uważana jest za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Moim zdaniem niesłusznie. W rzeczywistości wygląda dużo gorzej niż na zdjęciach (choć jest ładna). Do Grenady warto przyjechać choćby dla zespołu pałacowego Alhambra, z którego można podziwiać piękną panoramę miasta i okolicy. Piękne widoki zobaczymy również z pociągów zmierzających do i z Grenady. Wady Grenady to ogromne kolejki do Alhambry, upał w miesiącach letnich oraz tłumy turystów.

Zabytki i atrakcje- zespół pałacowy Alhambra
- katedra Santa María de la Encarnación
- liczne kościoły
- zabytkowa dzielnica Albaicin
- zespół ogrodowy Generalife
- zamek Alkazaba
- Torre de la Vela (Wieża Czuwania)
- Pałac Nasrydów
- katedra Santa Maria de la Encarnación
- Capilla Real
- Palacio de la Medresa
- Casa de los Tiros (Dom Strzałów)
- Hospital Real
- klasztor Kartuzów

Dworzec kolejowyDworzec kolejowy w Granadzie położony jest około 10 minut od centrum miasta, natomiast do Alhambry z dworca idzie się około 30 minut. Z dworca do najważniejszych zabytków bardzo łatwo trafić. Budynek dworca jest wyremontowany, jednak bardzo mały i w środku, poza kasami i stanowiskiem do kontroli bagażu nie ma nic. Od strony peronów, w osobnym budynku, są bezpłatne toalety. Dworzec jest zamykany na noc, więc nie ma szans na przenocowanie.

Adres dworca:
Avenida de los Andaluces, S/N
Granada
18014- Granada

Połączenia kolejoweGranada nie posiada zbyt dużo połączeń kolejowych, ale tak, jak pisałem na początku, jadąc w którąkolwiek stronę, możemy podziwiać piękne widoki z okien pociągu. Bez względu na wszystko warto przejechać się z Granady do Almerii - trasa jest przepiękna.

Uwaga!!! Lista połączeń została opracowana w oparciu o rozkład jazdy 2012/2013. W następnych rozkładach jazdy mogą wystąpić NIEWIELKIE zmiany, lecz zdecydowana większośc połączeń pozostanie bez zmian.

Granada - Kordoba - Madryt
Granada - Guadix - Almeria
Granada - Sewilla
Granada - Ronda - Algeciras

Grenada (Granada)