Świat Podróży Kolejowych

Obserwuj nas


Mapa odwiedzin


Statystyki od 25.04.2017 r.

Free counters!

BURGOS


Burgos to średniej wielkości miasto należące do miast, przez które przebiega szlak pielgrzymkowy do Santiago de Compostela (tzw. Droga św. Jakuba). Jest to bardzo ładne, zadbane miasto z licznymi zabytkami. Na pewno warto tu przyjechać przynajmniej na jeden dzień.

Zabytki i atrakcje- liczne kościoły
- katedra św. Marii
- klasztor Las Huelgas
- łuk triumfalny Arco de Santa Maria
- Pałac Konstabli Kastylii
- zamek Castillo de Burgos

Dworzec kolejowyOd 12 grudnia 2008 roku obsługę połączeń dalekobieżnych przejęła nowo otwarta stacja Burgos Rosa de Lima. To bardzo ładna stacja kolejowa średniej wielkości, czysta i nowoczesna, która jednak ma bardzo istotną wadę - leży daleko od centrum miasta. Kiedy przyjechałem do Burgos w 2009 roku byłem zszokowany, gdzie jestem, bowiem na planach miasta widziałem starą stację w centrum, a tu wszędzie wokół pola. Nie wiem, jak jest obecnie.

Adres dworca Burgos Rosa de la Lima:
Avenida Principes de Asturias s/n
Burgos
09006- Burgos

Połączenia kolejowePrzez Burgos przejeżdża stosunkowo mało pociągów, jak na miasto tej wielkości, jednak połączenia są bardzo komfortowe i szybkie. Dodać także należy, że drogie, choć w poradniku o podróżowaniu koleją po Hiszpanii znajdziecie informacje, jak podróżować niedrogo. Na stacji Burgos Rosa de Lima zatrzymują się również nocne pociągi międzynarodowe, pociąg Hendaye/Irun - Lizbona oraz pociąg Elipsos Madryt - Paryż. Los tego drugiego pociągu podobno jest niepewny.

Uwaga!!! Lista połączeń została opracowana w oparciu o rozkład jazdy 2012/2013. W następnych rozkładach jazdy mogą wystąpić NIEWIELKIE zmiany, lecz zdecydowana większość połączeń pozostanie bez zmian.

Burgos - Lizbona
Burgos - Paryż
Burgos - Valladolid - Madryt
Burgos - Miranda de Ebro - Vitoria/Gasteiz - Irun
Burgos - Miranda de Ebro - Saragossa - Lleida - Barcelona Sants
Burgos - Miranda de Ebro - Bilbao Burgos - Leon - Orense - Vigo
Burgos - Leon - Orense - Santiago de Compostela - La Coruna

Burgos (aut. Juan Ramoz Rodriguez Sosa, flickr.com, CC-BY-SA)