Świat Podróży Kolejowych

Obserwuj nas


Mapa odwiedzin


Statystyki od 25.04.2017 r.

Free counters!

ALMERIAAlmeria to średniej wielkości miasto nad Morzem Śródziemnym. Nie należy do najpopularniejszych celów wycieczek polskich turystów, jednak ze względu na przepiękne widoki na liniach kolejowych prowadzących do Almerii, powinien tutaj przyjechać każdy miłośnik kolei podróżujący po Hiszpanii. Samo miasto nie robi jakiegoś piorunującego wrażenia, wygląda podobnie, jak większość hiszpańskich miast. Zwraca uwagę bardzo duża liczba imigrantów przybywających tutaj promami.

Zabytki i atrakcje- fortyfikacja Alcazaba (daleko od dworca)
- katedra Nuestra Señora de la Encarnación
- Cable Ingles - rampa kolejowa prowadząca do morza

Połączenia promoweAlmeria to miasto portowe. Odpływają stąd promy między innymi do Ceuty, Melilli, marokańskiego Nadoru, czy algierskiego Oranu. Połączenia obsługuje Trasmediterranea.

Dworzec kolejowyDworzec kolejowy w Almerii położony jest blisko morza, praktycznie w centrum miasta. To nowy dworzec, zintegrowany z dworcem autobusowym. Na dworcu są kasy krajowe, informacja, kiosk i bezpłatne toalety. W poczekalni tłoczą się imigranci, czekający na autobusy lub pociągi w głąb Hiszpanii. Ładne, ale nieciekawe miejsce.

W pobliżu nowego dworca kolejowego znajduje się stary, nieczynny dworzec kolejowy. Jest to bardzo ładny budynek pod względem architektonicznym, natomiast w środku podobno był okropny.

Adres dworca:
Plaza de la Estación, S/N
Almería
04006- Almería

Połączenia kolejoweAlmeria nie należy do ważnych węzłów kolejowych. Siatka połączeń jest uboga, wynagradzają to jednak przepiękne widoki z okien pociągu. Regularnie kursują jedynie pociągi z Almerii do Sewilli przez Granadę oraz pociąg Talgo z Almerii do Madrytu przez Alcazar de San Juan (jedna para pociągów). Pociągów w Almerii jest bardzo mało, a szkoda.

Almeria - Cable Ingles