Świat Podróży Kolejowych

Obserwuj nas


Mapa odwiedzin


Statystyki od 25.04.2017 r.

Free counters!

ALBACETEAlbacete to nowoczesne miasto w prowincji Kastylia-La Mancha. Miasto znane z wyrobu noży i broni białej przeżywa oblężenie turystów od 7 do 17 września, w czasie święta Feria de Albacete. To święto o ponad trzystuletniej tradycji, otwarte dla wszystkich zwiedzających. Najciekawszy jest pierwszy dzień, kiedy w mieście odbywają się parady przygotowane przez lokalne szkoły i stowarzyszenia. Następne dni to festyny, jarmarki itp. Albacete nie może pochwalić się pięknymi zabytkami, może poza katedrą i nie należy do popularnych celów wycieczek.

Dworzec kolejowyDworzec kolejowy w Albacete znajduje się w centrum miasta, tuż przy dworcu autobusowym. Budynek otwarty jest w godzinach 06:00-22:30 (w soboty, niedziele i święta od 06:30). W nocy dworzec otwierany jest pół godziny przed przyjazdem pociągów nocnych i zamykany po ich odjeździe. Na dworcu, oprócz kas, znajdziemy kawiarnię, restaurację, toalety i skrzynki bagażowe. W części przeznaczonej na punkty handlowe czynny jest między innymi fast-food i supermarket.

Adres dworca:
C/ Federico García Lorca, 1
Albacete
02001- Albacete

Połączenia kolejowePrzez Albacete przejeżdża sporo pociągów dalekobieżnych, w tym najszybsze pociągi AVE. Można stąd łatwo dojechać między innymi do Madrytu i Walencji.

Albacete - Madryt
Albacete - Madryt - Segovia - Valladolid - Palencia - Leon - Oviedo - Gijon
Albacete - Madryt - Segovia - Valladolid - Palencia - Santander
Albacete - Xativa - Walencja
Albacete - Xativa - Walencja - Tarragona - Barcelona
Albacete - Alicante
Albacete - Murcja - Kartagena
Albacete - Alcazar - Ciudad Real
Albacete - Alcazar - Kordoba - Sewilla

Albacete (aut. Chowdon, Wikimedia, CC)